Uvidíme vo filme Star Wars 9 postavy Maz Kanata a Captain Phasma? Ich predstaviteľky ponúkli šokujúce vyjadrenie!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zo začiatku to vyzeralo tak, že postavy Maz Kanata (Lupita Nyong’o) a Captain Phasma (Gwendoline Christie) budú v novej trilógii Star Wars nesmierne dôležité. Tieto sľuby sme začuli ešte pred vydaním Epizódy VII, ktorá nový príbeh naštartovala. Sága si ešte nedávno dokonca odkrútila ďalšiu časť, tá nás však nejednou vecou sklamala. V Star Wars: Poslední Jediovia bola rola týchto dvoch postáv premenená len na akési krátke cameo, keďže každá sa ukázala len v jednej scéne. Celé riešenie návratu Maz a Phasmy bolo cítiť postojom štúdia „len aby sa nepovedalo.“

star wars: the last jedi prvé reakcie; Zdroj: hdwallpapers.in
Zdroj: hdwallpapers.in

Je preto logické zamyslieť sa, ako a či vôbec sa postavy vrátia v Star Wars 9, ktorý má na starosti režisér J.J. Abrams. Nejedného diváka naštvalo, že nedávno vydaná Epizóda VIII sa ani nepokúsila odpovedať na niekoľko veľkých otázok. Jednou z nich je to, ako sa Maz dostala k starému lightsaberu Anakina Skywalkera. V siedmom dieli nám totižto povedala, že ide o príbeh na inokedy. Rovnako ako mnoho ostatných záhad však zostal aj tento aspekt príbehu nezodpovedaný a filmári možno ani dodnes netušia, ako to vlastne bolo. Abrams nás v Epizóde VII pripravil na veľa vzrušujúcich vecí, popri čom nikdy nevymyslel odpovede. Dočkáme sa podobného zaobchádzania aj pri Star Wars 9?

Nejasný návrat postáv a ďalšie problémy

Maz sa v najnovšej Epizóde ukazuje takým štýlom, že vo filme ani vôbec nemusela byť. Videli sme ju len prostredníctvom hologramového rozhovoru s Finnom, čo vo všetkých bez pochýb zanechalo zvláštne nepríjemný pocit. Bude však mať konečne v poslednej časti novej trilógie väčšiu úlohu a ponúkne nám odpovede, ktoré nám sľubovala? O jej budúcnosti v ságe a možnosti návratu v Star Wars 9 povedala jej predstaviteľka, herečka Lupita Nyong’o, toto:

„Stále ešte neviem. Dozviem sa to onedlho.“

Zdroj: looper.com

Vo filmovom biznise je jasná jedna vec – všetko sa plánuje na roky dopredu. Ako je potom možné, že herečka stále nevie, či sa v nadchádzajúcom pokračovaní ukáže? Všetky hlavné a vedľajšie postavy sa pritom už vyjadrili ohľadom ich návratu.

Podobne je na tom aj kolegyňa

Omnoho komplikovanejšia situácia obklopuje postavu Captain Phasma. V Epizóde VIII sa, ako ste určite postrehli, vrátila potom, ako samozrejme prežila zdanlivo osudovú explóziu planéty v predchádzajúcej časti. S podobným osudom sa stretla aj v Posledných Jedioch, kedy ju v boji „porazil“ Finn. Nech sa však príbeh vyberie akoukoľvek cestou, veľká hviezda ako Gwendoline Christie by určite mala vedieť, či sa v Star Wars 9 objaví, že? Svoju neistotu herečka vyjadrila takto:

„Pravda je taká, že vôbec netuším. A práve to ma desí a štve najviac, pretože naozaj chcem túto postavu rozvinúť. Do charakteru som sa popravde naozaj vžila – a to úprimne. Nejde len o prázdne reči. V mojej mysli to rozvinulo celú reťaz možných príbehov a udalostí o tom, kým Phasma naozaj je.“

Zdroj: syfy.com

Ako sa zdá, nikto zo štúdia Lucasfilm v skutočnosti nevie, kým tieto postavy sú a do akej miery by mali byť dôležité – a to ani po dokončení Epizód VII a VIII. Je zdanlivé, že až príliš veľká časť príbehu sa vyvíja popri natáčaní. Preto nemôžeme my ani nikto iný tušiť, čo má J.J. Abrams skryté v rukáve pre Star Wars 9. Ide teda o úplne iný štýl filmárstva, dokonalo rozdielny od spôsobu, ktorým George Lucas natáčal pôvodnú trilógiu. Samozrejme aj on niekedy pracoval spontánne a išiel na istotu. Vývoj novej trilógie však pripomína deti hrajúce sa v pieskovisku.

Kto vie, či budú mať ešte Maz a Phasma možnosť pokračovať na striebornom plátne. Podľa všetkého však bude ich príbeh nasledovať aspoň v komiksoch. Predpovedať však, čím sa stane Star Wars 9, je úplne nemožné. Jediné, čím si môžeme byť istí, je fakt, že si ničím nemôžeme byť istí.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -