Epizóda VIII bude najdlhším Star Wars filmom vôbec! Aké sú nato dôvody a čo nám to prezrádza o príbehu?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

So začiatkom priamo tam, kde Epizóda VII skončila, Star Wars: Posledný Jedi má veľké bremeno čo sa týka pokračovania príbehu kultovej filmovej série už v decembri. Hlavným príbehom bude samozrejme pokračovanie Rey a jej výpravy s cieľom trénovať Force s Lukeom Skywalkerom. Režisér/scenárista Rian Johnson však plánuje aj lepší pohľad na stupňujúci sa konflikt medzi First Order a Resistance. Taktiež nás bude zaujímať Kylo Ren, ktorý má v nadchádzajúcej Epizóde dokončiť svoj tréning. Z týchto informácií sa teda dá určiť jedna vec. Star Wars filmy nikdy netrpeli na nedostatku príbehu. Posledný Jedi toho ale musí zvládnuť naozaj veľa, keďže nesmie zabudnúť na predošlé i minimálne tri nové postavy.

Veľa vecí si vyžaduje veľa času

Vďaka všetkému, čo má Epizóda VIII stihnúť, začali fanúšikovia série špekulovať nad dĺžkou nového filmu. Bude dostatočne dlhý? Aby prerozprával všetko, čo má, tak bude musieť mať vcelku vysokú minutáž – to je jasné. A práve teraz sa dozvedáme, že tentokrát pôjde o naozaj epický Star Wars. Minimálne dĺžkou.

star wars svetelný meč
zdroj: vanityfair.com

Na predajnej stránke kino lístkov CineWorld sa objavila už aj samotná Epizóda VIII, kde sa píše, že film bude mať dĺžku 150 minút (2,5 hodiny). Táto informácia ešte nebola potvrdená štúdiom Lucasfilm, no je nepravdepodobné, že by šlo o klamstvo. To znamená, že Star Wars: Posledný Jedi bude zatiaľ najdlhším filmom z celej série spomedzi deviatich počinov. Momentálne najvyššiu minutáž má pritom Epizóda II – a to 142 minút. Novinky Sila sa prebúdza a Rogue One mali dĺžku niečo cez dve hodiny, presnejšie 135 a 133 minút.

Medzi dneškom a decembrom sa ešte niečo môže zmeniť, no dávalo by zmysel, ak by Epizóda VIII bola dlhšia, ako predchádzajúce časti. Fanúšikovia budú potešení najmä z faktu, že po dlhej dobe dostaneme šancu vidieť Lukea Skywalkera v boji. A aj keď sa možno nedozvieme všetko, čo robil medzičasom, určite je tu mnoho udalostí, ktoré čakajú na naše znovuobjavenie. Je skvelé vidieť, že štúdio dalo režisérovi šancu spraviť obzvlášť dlhý film. Ak by bol totiž príliš krátky, príbeh by mohol byť nedostatočne vyvinutý. Dúfajme teda, že každý z mnohých aspektov nadchádzajúcej Epizódy dostane priestor, pričom film nebude príliš natiahnutý.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa k dĺžke filmu postavia diváci a ako to ovplyvní formát či príbeh ôsmej Epizódy. Čo myslíte, je správne udeliť snímke Star Wars: Posledný Jedi titul najdlhšieho počinu tejto série?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -