Štatistiky Ghost of Tsushima sú prinajmenšom pozoruhodné. Čo všetko hráči dokázali?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Miliónové predaje a výborné recenzie

Sucker Punch Productions malo pred sebou neľahkú úlohu. Dôstojne zavŕšiť terajšiu generáciu konzol PlayStation a súčasne priniesť kvalitnú hru, ktorá adekvátne zobrazuje samurajskú tematiku. Nakoniec, po nekladne prijatej State of Play prezentácii, prišli výborné recenzie a ešte lepšie predaje. Autori pri tejto príležitosti ukázali i štatistiky Ghost of Tsushima.

V samurajskom otvorenom svete môžete vykonávať mnohé činnosti. Jazdiť na koni po nespútaných kútoch ostrova, plniť rozmanité vedľajšie úlohy, bojovať s mongolskými okupantmi i zradnými rōninmi, či nasledovať líšky k svätým chrámom, skladať básne alebo zachraňovať obsadené oblasti.

Početné množstvo hlavných i vedľajších aktivít sa postaralo o výsledné štatistiky, ktoré sú v mnohých ohľadoch naozaj obdivuhodné, možno až nečakané. Čo konkrétne sme sa dozvedeli?

 

Čo nám prezradili štatistiky Ghost of Tsushima?

Nasledujúce méty sa podarilo splniť v prvých desiatich dňoch od oficiálneho vydania. To znamená, že ide o dobu, kedy sa hráči, streameri a video tvorcovia venujú konkrétnej AAA hre zďaleka najviac.

Z tých najbizarnejších hodnôt možno spomenúť fakt, že hráči dokopy strávili na koňoch neuveriteľných 810 rokov (čo je fantastické a desivé zároveň). Navštívili 16,2 milióna kúpeľov, zúčastnili sa päťdesiatich dvoch miliónov duleov, no a v príslušnej minihre rozsekli sedemnásť miliónov bambusov.

Zvyšok štatistík nájdete na priložených obrázkoch, pričom ide o naozaj obdivuhodné čísla, ktoré potvrdzujú, že sa hráči tomuto samurajskému unikátu poctivo venovali a stále vlastne venujú. Hodnoty sú enormné, čo vývojárov nepochybne teší.

Bolo by zaujímavé vidieť, akým spôsobom sa dosiahnuté hodnoty zmenia po jednom mesiaci, prípadne jednom roku. Nezostáva nám preto nič iné, len dúfať, že v budúcnosti sa japonské Sony podelí o interné informácie, ktoré stoja za chválu.

Čo hovoríte na zverejnené štatistiky? Fascinovala vás výška niektorých z nich? Podeľte sa s nami o svoje dojmy prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -