Prichádza prepadák roka? Zúfalé štúdio to skúša posledným trailerom na komiksovku

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Prichádza k nám prepadák roka?

Rocksteady Studios je pre mnohých nadšencov absolútnou vývojárskou modlou. Títo autori pritom minimálne posledné štyri roky pracovali na projekte s názvom Suicide Squad: Kill the Justice League, ktorý nám, logicky, mal umožniť vcítiť sa do kože ikonických zloduchov. Napriek tomu si však tesne pred vydaním len málokto udržiava nadšenie a optimistické vyhliadky. Dojmom nepomáha ani všedný Live Action trailer s Willom Arnettom v hlavnej úlohe.

Ak to náhodou neviete, vyššie zmienení tvorcovia nám svojho času priniesli výbornú Arkham trilógiu. Na jednotlivé diely nedá dopustiť snáď žiadny DC nadšenec, pričom možno skonštatovať, že sa ňou inšpiroval napríklad Marvel’s Spider-Man a jeho úspešné pokračovanie od Insomniac Games. Najmä preto boli ešte v roku 2020 (kedy sme titul prvýkrát videli) fanúšikovské ohlasy pozitívne.

S postupom času sa projekt čoraz viac odhaľoval a s pribúdajúcimi detailmi sa čoraz viac polarizovali aj názory hernej obce. A to až do momentu, kedy začali prevládať negatívne emócie v spojení s prichádzajúcim Suicide Squad – zasadeným do rovnakého univerza ako Arkham hry. Posledné mesiace taktiež neboli príliš prívetivé a pár dní pred vydaním sa mnohí výsledných kvalít vyložene desia.

Prečo sa obávať Suicide Squad: Kill the Justice League?

Dôvod je celkom jasný, ohlasy zo zahraničia hovoria, že nás s veľkou pravdepodobnosťou čaká herné sklamanie. Nejeden portál (disponujúci preview verziou) upozorňuje na priemerne spracovanie úrovní, nezáživnú akciu či celkovú absenciu údernejšej nápaditosti. To je, samozrejme, pri tomto type hier ešte väčším problémom ako obyčajne.

V tomto žánrovom zasadení totiž existuje obrovská konkurencia. Ak vás jednoducho v prvých hodinách nezaujme táto DC variácia klasického kooperačného žánru, môžete siahnuť po desiatke ďalších podobných projektov. Najmä preto by mala byť akcia a hlavne dizajn sveta dotiahnutý do absolútnej dokonalosti. Lenže pravdepodobne ani jeden z týchto aspektov hráči nedostanú.

Čo sa týka hranej ukážky, ide o klasický a celkom jednoduchý skeč, ktorý sa snaží hráčov nalákať na známu hereckú tvár i populárny hlas. Humor v rámci traileru je priemerný a akékoľvek akčnejšie segmenty pôsobia zabudnuteľne, no minimálne tematizujú divoké prestrelky proti superhrdinom, ktorých sa v titule máme dočkať.

Suicide Squad: Kill Justice League
Zdroj: Steam

Vydanie čoskoro…

Suicide Squad: Kill the Justice League môžete hrať v podstate oddnes. Výhradne však v prípade, že ste si zakúpili špeciálnu Deluxe edíciu, ktorá umožňuje skorší prístup do titulu. Oficiálny deň D je naplánovaný na druhého februára 2024. Práve vtedy sa do tohto virtuálneho sveta vydajú všetc budúci majitelia.

V tomto prípade už ide výlučne o hru pre terajšiu konzolovú generáciu a preto vyjde na platformách PlayStation 5, Xbox Series S, Xbox Series X, pričom nebudú vynechané ani osobné počítače. Uvidíme aká budúcnosť projekt čaká, avšak momentálne to nevyzerá príliš dobre. Po nie zrovna prívetivo prijatom Gotham Knights by si fanúšikovia temných komiksov rozhodne zaslúžili nejakú odmenu v podobe výbornej záležitosti. Bude im ale dožičené?

Napriek všetkému zmienenému počin nemožno zatracovať. Dúfajme, že autori budú naprieč jeho životnosťou počúvať hráčske ohlasy a nezapadne prachom ako ďalšie žánrové projekty. Bude však nutné mnohé inovovať a hoci ide o diametrálne odlišnú záležitosť ako v prípade Batmana, snáď sa Rocksteady Studios podarí vyťažiť maximálny potenciál aj z populárneho Suicide Squad.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -