Superman verzus Ku Klux Klan? To nie je vtip, ale krutá realita! O čo vlastne ide?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Superman verzus Ku Klux Klan?

Jaj. No dobre. Niekto tu mal búrlivú noc a vymýšľal hlúposti. Superman verzus Ku Klux Klan? Možno si poviete, že prečo by Superman bojoval proti Ku Klux Klanu. Superman má schopnosti, o ktorých mnohí môžu len snívať, a Ku Klux Klan je len šialená sekta. Ale vo svete umenia, kde sa spája kreativita, kontroverznosť, fantázia a podobne, je možné všetko. A preto aj nápad, že by sa proti sebe postavili Superman a Ku Klux Klan nie až natoľko divný, aby ho niekto nemohol priniesť na televízne obrazovky.

4598165-7196900881-36057
Zdroj: screenrant.com

Rozhlasová novela

D.C., rovnako ako aj Marvel majú dosť rozsiahlu základňu, čo sa týka počtu charakterov. Obidve spoločnosti majú tisíce charakterov, preto nie je až také zvláštne, že jedna z nich si vytvorila aj vlastný Ku Klux Klan. A samozrejme, bolo to D.C., keďže sa postavia proti Supermanovi. Mnohí poznáte ako prvého Supermana Christophera Reevesa v klasike od Richarda Donnera z roku 1978. No Superman bol ešte skôr. Jeho prvá zmienka na obrazovkách je už z roku 1940. Superman verzus Ku Klux Klan bude rozprávať pravdivý príbeh, ktorý stál za pozadím televíznej novely o Supermanovi z roku 1946.

160630-kkk-after-150-embed-2
Zdroj: ewyorkpost.com

Bude v tom vôbec Superman?

Najpravdepodobnejšie teda je, že samotného Supermana možno ani neuvidíme v akcii, a pôjde len o rozhlasovú drámu, sústredenú na Ku Klux Klan. Čo znamená plus aj mínus. Najväčším pozitívom by bolo, že film môže upútať nečakane veľa ľudí. Keďže nepôjde tak úplne o komiksovku, a bude tam minimum Supermana (ak vôbec), tak film má veľkú šancu preraziť aj mimo fanúšikov Supermana. Na druhú stranu. Je tam väčšia šanca, že práve Superman v akcii by mohol viac ľudí prinútiť na to ísť do kina a tým by bol film ziskovejší. A povedzme si, ľudia chodia do kina už aj z dôvodu, koľko film zarobil. Poznám ľudí, ktorý šli na Rýchlo a zbesilo 8 len kvôli tomu, že to veľa zarobilo. No takéto neznáme komiksovky sa robia z lásky. A je jedno či sa to niekomu bude páčiť, alebo nie, ak to tvorca robil z lásky.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah