Terminátor 2 mal mať pôvodne veľmi odlišného záporáka v podobe T-1000!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Plodná kariéra herca Roberta Patricka sa riadne naštartovala filmom Terminátor 2: Deň zúčtovania. Snímka sa okamžite stala kultovým trhákom, ktorý bol pokračovaním klasického Terminátora z roku 1984 od Jamesa Camerona. Patrick si v pokračovaní zahral prototyp terminátora novej generácie s názvom T-1000. Šlo o vylepšeného androida, ktorého Skynet poslal späť v minulosti za cieľom zavraždenia vodcu ľudí v budúcnosti, Johna Connora.

Patrickov herecký výkon ako chladný T-1000 zamrazil a vystrašil mnoho ľudí vďaka hercovej schopnosti dokonalo sa vžiť do svojej úlohy. Z jeho pohľadu keď bol na pľaci podľa kolegov nevyžarovala žiadna ľudskosť. V mnohých prípadoch sa taktiež zdá, že Patrick je naozaj robot – nikde vo filme ho totiž nepristihnete pritom, ako dýcha. Režisér James Cameron a šéf kastingu Mali Finn zdanlivo učinili to najsprávnejšie rozhodnutie, keď do roly obsadili práve tohoto herca. Ako sa však dozvedáme, pôvodne si mal krvilačného T-1000 zahrať niekto úplne iný!

terminátor 2
Robert Patrick v jednej z najviac ikonických scén celej filmovej série; zdroj: runningpony.com

Mal ním byť muzikant Billy Idol

Okolo filmu Terminátor 2 je momentálne mnoho šumu z jednoduchého dôvodu. Druhý diel kultovej ságy sa totiž už 29. augusta znova dostane do kín, tentokrát v modernizovanej 3D verzii! V rozhovore ohľadom očakávaného znovu-vydania filmu Robert Patrick s portálom THR diskutoval o dôvode, prečo sa v úlohe T-1000 nakoniec neobjavil pôvodne vybraný Billy Idol:

Podľa toho čo som počul bol Billy Idol pre úlohu T-1000 predurčený. Môžem to tvrdiť, pretože som videl jeho kastingovú fotografiu u Stana Winstona potom, ako nakoniec vybrali mňa. Nanešťastie sa Billy dostal do vážnej nehody na motorke a poranil si nohu, takže fyzicky by nezvládol vykonať všetko, čo od neho rola vyžadovala. Môj agent ma šéfovi kastingu opísal ako mix medzi Davidom Bowiem a Jamesom Deanom. Keď som sa teda začal uchádzať o rolu, snažil som sa mať okolo seba intenzívnu atmosféru, čo sa mi nakoniec vyplatilo.

Myslíte si, že by sa na rolu viac hodil pôvodný Billy Idol? Pravdou je, to sa už nikdy nedozvieme. Môžeme si však zaspomínať a 29. augusta zájsť do kina na Terminátora 2 vo vylepšenej 3D verzii!

ZDROJTHR

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -