The Grand Tour bude pokračovať, na tvorcov ale čaká nesplniteľná úloha

Nenechajte si ujsť

The Grand Tour bude pokračovať

Fanúšikovia motorizmu smútia. Dvojica ikonických motoristických šou Top Gear a The Grand Tour už dávnejšie oznámila svoj koniec. Kým Top Gear končí úplne v dôsledku nešťastnej nehody jeho moderátora Freddieho Flintoffa a drahého mimosúdneho vyrovnania, The Grand Tour opúšťa trojica moderátorov Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May.

The Grand Tour ako ju poznáme teda s istotou končí, britský portál Broadcast však informuje, že v tomto prípade nepôjde o definitívu. Motoristická šou bude pokračovať v novom formáte. O pomyselný reštart sa postará streamovacia služba Prime Video, ktorá The Grand Tour vysiela. Za projektom bude stáť produkčné štúdio Studio Lambert, ktoré sa nedávno na Netflixe postaralo napríklad o súťažnú reality šou Squid Game: The Challenge.

Naša stará, dobrá zostava
Naša stará, dobrá zostava, Zdroj: digitalspy.com

Nebude to mať jednoduché

Detaily ohľadom pokračovania sú neznáme, nevie sa teda, aký formát bude nová The Grand Tour mať, ani kto ju bude moderovať. Isté však je, že tvorcov čaká pri napodobnení úspechu aj výbere nových tvárí mimoriadne náročná úloha. Trio predchádzajúcich moderátorov na čele s Clarksonom síce sprevádzala kontroverzia, chémia medzi protagonistami však fungovala na jednotku a všetci sa skvele dopĺňali. Napodobniť podobný úspech bude pre Prime Video veľkou, ak nie nesplniteľnou výzvou.

Okrem výberu moderátorov však budú tvorcovia musieť bojovať aj s nápadmi na obsah. Nie je tajomstvom, že jedným z dôvodov odchodu Hammonda, Clarksona a Maya bolo vyhorenie a stagnácia nápadov, kam seriál ďalej posunúť. Hammond to v januári tohto roka potvrdil aj pre Times.

„Jazdil som s autami vyššie ako hocikto iný a tiež ďalej ako ktokoľvek predo mnou. S autami sme vyskúšali všetko, čo sa s nimi spraviť dá. Keď sme mali porady o tom, čo urobiť radšej, každý len krčil plecami.“

The Grand Tour Sand Job
Zdroj: Amazon Studios

Ďalším dôvodom odchodu legendárneho tria moderátorov je tiež ich pokročilý vek, ako i množstvo ďalších rozbehnutých projektov, ktorým sa chcú venovať. Bývalé hlavné tváre The Grand Tour zároveň nemajú žiadny problém s tým, aby seriál pokračoval aj bez nich. To sa teraz aj stane, aj keď nový formát ikonickou motoristickej šou je iba v zárodku. Ďalšie informácie o projekte preto čakáme najskôr o niekoľko mesiacov.

Ani Clarkson a spol však ešte v seriáli nepovedali posledné slovo. Po februárovej premiére The Grand Tour: Sand Job na divákov čaká ešte jedno finálne dobrodružstvo. Jeho premiéra je naplánovaná počas tohto roka.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -