Prečo bude The Greatest Showman fungovať ako skvelý muzikál? Hugh Jackman aj scenáristi na to majú zaujímavý dôvod!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Posledné z tohtoročných filmov sa pomaly dostávajú do kín, pričom rok 2017 ukončíme vo veľkom štýle. Pre tých z nás, ktorí sa tešia na nejaké piesne a tanec, už onedlho príde The Greatest Showman. Po dlhoročných problémoch s produkciou sa veľkolepý muzikál o P.T. Barnumovi (Hugh Jackman) konečne predvedie s najväčšou šou v histórii. Prečo však je príbeh o založení cirkusu vyrozprávaný ako muzikál, a nie radšej ako obyčajný biografický film?

the greatest showman trailer
Zdroj: 11alive.com

The Greatest Showman muzikál

Hlavná postava príbehu, Phineas Taylor Barnum, je vizionár. Jeho úprimné nadšenie je nákazlivé a túto svoju kvalitu si zachová aj vtedy, keď je jeho optimizmus a energia to jediné, čo mu ostáva. Snímka prerozpráva práve jeho životnú cestu, ktorá vedie až k hviezdnemu úspechu. V mnohých ohľadoch prináša revolučné nápady, ktoré navždy zmenili svet. Spev a predstavenie je teda správna cesta, ktorou príbeh tohto muža priniesť do kín.

Aké sú však presné dôvody, ktoré tvorcov zaviedli k rozhodnutiu nenatočiť klasický, informatívnejší biografický film? Práve to nám teraz odhalil člen dua skladateľov piesní, Benj Pasek:

„Je to príbeh, ktorý existuje vo fantastickom svete, väčšom ako ten ozajstný. P.T. Barnum bol mužom, ktorého neurčuje doba; v skutočnosti bol človekom, ktorý chce, aby bol svet tým všetkým, čím by mohol byť. Keď je postava tak veľmi inšpirovaná, že svoje pocity nemôže len rozprávať, svet ponúka dôvod, prečo existuje spev – a to práve na vyjadrenie týchto veľkolepých emócií.“

the greatest showman muzikál
Zdroj: hollywood.com

Pasekov kolega Justin Paul neskôr dodal, že všetko, čo sa zameriava na nejakého zabávača, sa „prirodzene nakláňa k malému predstaveniu.“ S týmto tvrdením sa očividne nedá nesúhlasiť. Aj keď by v tomto prípade mohol byť tradičnejší štýl o niečo informatívnejší, rozhodnutie dovoliť postavám spievať príbeh povznesie o niečo vyššie a pridá mú nevídaný štýl. To dokazuje aj predchádzajúca práca dvoch skladateľov, ktorí napísali hudbu k úžasnému La La Landu. O tom, že The Greatest Showman si dosť možno odnesie nejedného Oscara, sa pochybovať nedá. Veľkolepý potenciál ženú k maximu aj skvelí herci, akými sú Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams, Rebecca Ferguson, Zendaya a ďalší.

Na tento veľkolepý muzikál sa nesmierne tešíme. Veríme, že pôjde o naozaj úžasnú podívanú, ktorá sa do našich kín dostane už 28. decembra.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -