Najlepšia komiksovka posledných rokov? The Suicide Squad je plný šialeností, ktoré si oddnes môžeš vychutnať v kinách

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vtipný, akčný a šialený. Tak by sme troma slovami opísali vysoko očakávaný komiksový film The Suicide Squad: Samovražedná misia, ktorý má pod palcom režisér James Gunn (Strážcovia Galaxie). Famózny filmár si na malý moment odskočil ku konkurenčnému štúdiu DC ešte pred tým, ako pre Marvel natočí Strážcov Galaxie 3. Výsledok? Gunn dostal kompletnú kreatívnu kontrolu vrátane povolenia zabiť akúkoľvek postavu a tento film pravdepodobne navždy zmení tvoj pohľad na komiksový DCEU.

Filmové štúdio Warner Bros. vložilo do tohto filmového kúsku obrovské nádeje a podľa všetkého sa im to vyplatilo. Krvavú novinku si okamžite zamilovali kritici po celom svete a už teraz nesie titul ako najlepšie hodnotený komiksový film súčasnosti. Či zaslúžene, sa môžeš oddnes presvedčiť v kinách, z ktorého určite neodídeš sklamaný. Čaká na teba nezabudnuteľný ironický humor, divoká akcia, odtrhnuté hlavy a veľa nepredvídateľných smrtí. A to nie je zďaleka všetko.

trailer the suicide squad
Zdroj: devianart.com

Nový The Suicide Squad sľubuje 132 minút uletenej zábavy, ktorú si nemôžeš nechať ujsť

Rôzne easter eggy, viaceré potitulkové scény a epická dĺžka filmu. Čo viac si od najnovšieho Gunnovho filmu môžeme želať. A keď do toho pridáme aj hodnotenie R, dokonalá komiksovka zložená z najhorších superzloduchov z väzenia Belle Reve je na svete.

Hlavné postavy budú tentokrát čeliť monštruóznej hviezdici menom Starro. Nová záporná postava bude všetkým okolo spôsobovať vrásky na čele a vôbec sa tomu nečudujeme. Starro totiž dokáže ovládať myseľ alebo sa zväčšiť do veľkosti paneláku bez akýchkoľvek problémov, čo bude stáť niektorých protagonistov príbehu ich bezcenný život.

Na túto partiu by si netrúfol ani Superman

James Gunn sa nenechal zmiasť chybami minulosti a nová jednotka plná oddaných samovrahov obsahuje naozaj obrovský počet zaujímavých postáv. Jednou z nich je bez pochyby aj Bloodsport, ktorého stvárnil Idris Elba. Ten sedí vo väzení za to, že strelil Supermana guľkou z kryptonitu a tak poslal Muža z ocele na jednotku intenzívnej starostlivosti. Súčasťou výpravy bude taktiež prepnutá Harley Quinn v podaní Margot Robbie.

suicide squad
Zdroj: outloudculture.com

Zvyšok jednotky tvoria John Cena ako Peacemaker, Joel Kinnaman ako Rick Flag, Viola Davis ako Amanda Waller, Peter Capaldi ako the Thinker, David Dastmalchian ako Polka-Dot Man, Daniela Melchior ako Ratcatcher, Michael Rooker ako Savant, Alice Braga ako Sol Soria, Pete Davidson ako Richard “Dick” Hertz/Blackguard, Nathan Fillion ako T.D.K., Sean Gunn ako Weasel, Flula Borg ako Javelin, a Mayling Ng ako Mongal. Príjemným prekvapením je aj hrozivo vyzerajúci, ale pritom jemný a pozorný King Shark. Tomu vo filmovej podobe prepožičia hlas Sylvester Stallone.

Stále váhaš? Zahoď všetky zábrany, a či už si fanúšikom DC alebo nie, tento film sa určite oplatí vidieť. „Komiksový Game of Thrones“ je plný nevídaných momentov a jednu vec ti veľmi radi poradíme. Neobľubuj si žiadnu z vyššie opísaných postáv, pretože nikdy nevieš, či práve tej tvojej niekto neprestrelí hlavu alebo ju rovno nezožerie z krku. Čo tým myslíme? To už zistíš ty sám na veľkom plátne a nezabudni so sebou zobrať partiu. The Suicide Squad štartuje v kinách od 6. augusta 2021 a vďaka filmovému distribútorovi Continental Film si ho môžeš vychutnať aj v tvojom obľúbenom kine. Vidíme sa?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -