Čo sa stalo s Thorovým kladivom a ako pri záchrane Mjolniru pomôže Doctor Strange?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Marvel Cinematic Universe sa v posledných rokoch poriadne rozbieha. Ich diela sa stávajú najziskovejšími a najočakávanejšími filmami v celej kinematografii, zatiaľ čo filmové počiny DCEU nemajú taký úspech, ako by mali mať. Každopádne, zatiaľ čo Marvel má prevahu vo filmovom priemysle, DC dominuje medzi komiksami. Akokoľvek sa môže Marvel snažiť, nikdy sa im nepodarí dosiahnuť takej kvality komiksov, akú má DC. A aj keď by bolo zaujímavé sa tu rozpisovať o tom, ako Wonder Woman naladila DC aj vo filmovom priemysle na tú pravú vlnu, dnes sa ideme miesto toho pozrieť na budúcnosť Marvelu.

thorragnarok-hela-stopmjolnir-700x287
Mjolnir, ktorý pre Helu nepredstavuje žiadnu hrozbu!; zdroj: lashfilm.com

Ako prežije Thor bez Mjolniru?

No v tomto článku nás nezaujíma až tak budúcnosť Marvelu všeobecne. Zajíma nás osud konkrétnych postáv. V MCU totiž ide do tuhého. V plnom prúde je v najnovších komiksovkách tretia fáza. Kapitán Amerika už svoju sériu ukončil a Thora to čoskoro čaká tiež. Už tento rok v novembri k nám príde tretí diel sólovky superhrdinu z ríše Asgardu. V traileri na film Thor: Ragnarok sme svedkami toho, ako mocná Hela (Cate Blanchett) s ľahkosťou zničí božské kladivo, Mjolnir. Na prvý pohľad ide o situáciu bez východiska, mnohí si totiž myslia, že bez svojho kladiva je Thor bezmocný. 

https://www.instagram.com/p/BUuC1qzgRZH/

Fotka vyššie predstavuje nedávny príspevok bratov Russových, ktorí majú v MCU veľmi významné postavenie. Režírovali totiž najväčšie a najúspešnejšie filmové diela Marvelu, ako napríklad Kapitána Ameriku. Potom, čo Avengerov opustil Joss Whedon, musel sa niekto zhostiť režírovania Infinity War. Čo je ale zaujímavé je fakt, že tento obrázok na instagrame je z natáčania Avengers: Infinity War. A ako môžete vidieť, chlapík drží v ruke Mjolnir.

Odkiaľ sa tam ale berie? Je tu možnosť, že pôjde iba o Thorov flashback do minulosti, ešte predtým, než Hela zničila Mjolnir. Existuje však celkom pravdepodobná a vskutku omnoho vzrušujúcejšia možnosť. Ako už vieme, tak vo filme Thor: Ragnarok sa objaví istý magický superhrdina s menom Doctor Strange. A možno práve Doctor Strange využije svoju moc k tomu, aby pomocou schopnosti manipulácie času zachránil Thora či jeho kladivo. V MCU je totiž možné všetko! Dúfame ale, že v Infinity War už znova uvidíme Thora spolu so svojim ikonickým Mjolnirom.

Čo si o teórii, že Doctor Strange pomôže Thorovi vrátiť jeho kladivo myslíte vy? Tešíte sa na Thor: Ragnarok, ktorý sa do našich kín dostane 2. novembra 2017?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -