TIP na knihu: Severská mytológia │ Kniha pre každého, komu učarovali príbehy Thora

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

TIP na knihu: Severská mytológia

Veľa z nás je oboznámených s nórskou/severskou mytológiou, poznáme najmä príbehy Thora a jeho prešibaného brata Lokiho. Mohli sme sa o nich napríklad dozvedieť z veľmi významného sveta Marvelu. Kniha Severská mytológia avšak nenadväzuje na Marvel, nemá nič spoločné s komiksmi ani s filmami. No, mohli by sme povedať, že v týchto príbehoch zistíme pôvod a budúcnosť nám už známych postáv, ako sú Odin, Loki a Thor.

Mnoho ľudí po tejto knihe siahlo najmä kvôli jej obálke. Samozrejme, nemali by sme súdiť knihu len na základe obalu, no obal tejto knihy zaujme pozornosť azda každého. Vyšlo viacero verzií obalu Severskej mytológie, všetky rovnako dychberúce. Veď usúďte sami.

nórska mytológia, kniha
Zdroj: jcpl.org

Troška z deja

Ako skončil život Lokiho? Čo sa stalo s Thorom? Ako postihol Ragnarok celý svet? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete práve v tejto knihe. Pri väčšine kníh je čitateľ zvyknutý čítať kapitolu za kapitolou. Od takejto knihy je ťažké sa odtrhnúť, pretože príbeh nie je ukončený a chceme vedieť, čo sa stane ďalej. Kniha Severská mytológia je ale kolekciou príbehov. To znamená, že každá kapitola má svoj samostatný príbeh. Je preto veľmi jednoduché sa do deja vžiť, ale zároveň aj z neho odísť.

Dej má chronickú postupnosť, teda pomaly sa dostávame ku koncu. Nie je to spleť príbehov, ktoré na seba nemajú dopad. Zo začiatku dá troška zabrať rozmanitosť postáv a krajín, no napriek tomu sa do deja dostaneme hneď. Svojou jednoduchosťou a humorom určite poteší každého čitateľa.

Informácie o knihe

Autorom knihy je Neil Gaiman, ktorý je známy príbehmi ako Coraline alebo Americkí bohovia. Kniha vyšla v anglickom jazyku v roku 2017, jej slovenská verzia k nám dorazila následujúci rok. Keďže kniha Severská mytológia v slovenskom preklade má iba 240 strán, je to veľmi rýchle čítanie. Takisto to odporúčame pre ľudí, ktorí radi čítajú knihy v pôvodom jazyku, pretože jazyk je vcelku jednoduchý. Ak patria MCU filmy medzi vaše obľúbené a rozmýšľate nad tým, čo čítať, knihu Severská mytológia jednoznačne odporúčame!

Čo si o tejto knihe myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -