TIP na film

TIP na film: Kill Bill | Legendárna sága Quentina Tarantina o krvavej pomste!

Režiséra Quentina Tarantina pozná snáď každý. Jeho filmy majú nespočetne veľa fanúšikov a sú známe po celom svete. A to ani nespomínam všetky ocenenia, ktoré zožali. Jednými z týchto filmov sú aj Kill Bill a Kill Bill 2, na ktoré sa dnes spolu pozrieme. Neviem, či sa medzi vami vôbec nájde niekto, kto tieto filmy nevidel, ale predsa len si myslím, že možno niekoho oslovím.

Uma Thurmak Kill Bill

zdroj: bloody-disgusting.com

TIP na film: Kill Bill

V hlavnej úlohe s krásnou Uma Thurman sa pozeráme na osud ženy, ktorej život sa behom sekundy zmenil z ako tak dokonalého na nočnú moru. Hlavná hrdinka, ktorej meno sa nedozvedáme, pracovala vo vražednom komande. Spolu s ďalšími profesionálnymi zabijakmi sa starali len o to, aby sa tí, ktorých mená dostali, na druhý deň už nezobudili.

Keď ale otehotnie s Billom, ktorý stojí na čele celej organizácie, rozhodne sa skončiť a schovať sa. Bill ju však deň pred jej svadbou s iným mužom nájde a spolu s ďalšími členmi vyvraždia celú svadobnú sieň. Napriek tomu, že hlavná hrdinka dostane guľku do hlavy, prežije, a prebúdza sa z kómy po 4 rokoch. Jej minulosť sa dozvedáme z jej spomienok.

Uma Thurman

zdroj: downtowngreensboro.org

Rozhodne sa pomstiť celému komandu za to, že jej zničili život. V prvom aj druhom filme sledujeme celý priebeh jej pomsty. Postupne prechádza celým komandom. Cestou sa stretáva s viacerými nepríjemnosťami a jej misiu narúša nejeden zvrat v deji.

Vďaka Tarantinovi si môžeme “vychutnať” pohľad na veľa, ale naozaj veľa krvi, odťatie hlavy, rozpučenie orgánov bosou nohou, či na pochovanie zaživa. Divákov žalúdok a nervy určite nie sú šetrené. No okrem masových vrážd a dokonalých akčných scén sa rozvíja aj príbeh a charakter hlavnej hrdinky. Zaujímavé je aj sledovať jej priebeh učenia sa bojovým umeniam, ktorý nám tiež odhaľujú jej spomienky.

Uma Thurman training

zdroj: baldmove.com

Informácie o filmoch

Filmy sú podelené na kapitoly. Každá nesie svoj názov a predstaví sa nám na začiatku. Oba filmy majú okolo dvoch hodín. Sú plné akcie a napätia. Prvý vyšiel v roku 2003 a druhý ho nasledoval hneď ďalší rok. Keďže filmy nepatria medzi najnovšie, sú už často vysielané aj na rôznych staniciach v televízii. Tam sa ale pozrieť dajú kvôli svojmu obsahu až neskôr v noci.

Naposledy som ságu Kill Bill pozerala u babky, tá ale moje nadšenie nezdieľala. Po tom, ako zistila, že sa v týchto filmoch žiadne extrémne romantické scény a ani riešenie ľúbostných afér nevyskytuje, zaspala so slovami, že je to nereálna hlúposť. Verím však, že väčšine našich čitateľov sa tieto dva filmy páčili, ak ich teda už videli, alebo budú páčiť, keď sa k nim dostanú.

Hodnotenia filmov

Kill Bill: Vol 1
CSFD.cz – 78%
IMDb.com – 8,1/10
Rotten Tomatoes – 85%

Kill Bill: Vol 2
CSFD.cz – 79%
IMDb.com – 8,0/10
Rotten Tomatoes – 84%

Betka Múcsková
About author

Volám sa Betka, mám 20 rokov a Som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.
  Related posts
  TIP na film

  TIP na film: Heathers | Kultový film o živote na strednej škole trošku inak

  TIP na film

  TIP na film: Sociálna sieť | Film o zrodení najznámejšej sociálnej siete

  TIP na film

  TIP na film: Next Gen | Rebelujúce dievča vo svete plnom technológii

  TIP na film

  TIP na film: Podivný prípad Benjamina Buttona | Keby šiel čas opačne

  Pridaj komentár