TIP na film: Malé ženy | Oslávte Medzinárodný deň žien filmom o silných a nezávislých sestrách

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Malé ženy

Dnes oslavujú všetky ženy na svete svoj deň. Deň, keď si pripomínajú ich rovnosť, slobodu a nezávislosť, ktoré získali po rokoch menejcennosti. Ženy nie sú iba nežné a jemné, no aj silné a odvážne. Aj to ukazuje film Malé ženy z roku 2019, ktorým sme sa dnes rozhodli osláviť tento krásny sviatok.

Náhľad do deja

Film Malé ženy rozpráva príbeh o štyroch sestrách Marchových – o Jo, Meg, Amy a Beth. Hlavnou postavou a zároveň rozprávačkou filmu je práve Jo March, ktorú stvárnila Saoirse Ronan. Okrem nej sa vo filme objavila Emma Watson (ako Meg), Florence Pugh (ako Amy) a Eliza Scanlen (ako Beth). Z mužskej časti obsadenia vyniká Timothée Chalamet v úlohe mladíka menom Theodore Laurence, ktorého však vo filme stretávame skôr pod prezývkou Laurie.

film Malé ženy
Zdroj: wallpaperaccess.com

Celý príbeh sa odohráva v 19. storočí po občianskej vojne. Jo žije v New Yorku a pracuje ako učiteľka. Jej snom je však stať sa spisovateľkou, a tak sa stretáva s editorom a vydavateľom. Jej sestra Amy žije s ich tetou v Paríži a pracuje na tom, aby z nej bola vyštudovaná maliarka. Tam stretáva svoju lásku z detstva Laurie, ktorý bol v minulosti zaľúbený do jej sestry Jo.

Tretia sestra Meg je zasnúbená s Johnom, učiteľom v škole a Laurieho doučovateľom. Posledná zo sestier, hanblivá a tichá Beth, zrazu vážne ochorie a jej stav po rokoch opäť privedie sestry a celú rodinu dohromady.

male zeny timothee chalamet
Laurie (Timothée Chalamet) a Amy (Florence Pugh); Zdroj: vox.com

Informácie o filme

Film Malé ženy z roku 2019 je už siedmou adaptáciou populárneho rovnomenného románu z roku 1868 od autorky menom Louisa May Alcott. Po premiére získal šesť nominácií na Oscara (z toho v kategórii o najlepších kostýmoch aj vyhral), päť nominácií na Filmové ceny Britskej akadémie (kde taktiež vyhral v rovnakej kategórii, ako pri Oscaroch) a dve nominácie na Zlatý glóbus.

Je jednou z najlepších adaptácií knižnej predlohy. Plný romantiky, smútku, problémov a ich riešení očarí každého diváka bez ohľadu na pohlavie či vek. Príbeh o štyroch silných sestrách je pre dnešný deň veľmi vhodný a pokiaľ ešte nemáte plány na večer, určite mu dajte šancu.

Hodnotenia filmu:
CSFD.cz – 77 %
IMDb.com – 7,8/10
Rotten Tomatoes – 95 %

Videli ste film Malé ženy? Páčil sa vám? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -