TIP na film: Sing Street | Hudobný film, ktorý vám zaručene vylepší náladu!

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

TIP na film: Sing Street

Hudobných filmov je čoraz menej a tie naozaj kvalitné o toľko viac vyniknú. Jedným z tých najlepších súčasných „feel good“ hudobných filmov je práve film Sing Street. Je to film, ktorý bol v roku svojho vzniku (2016) veľmi prehliadaný a to je obrovská škoda. Pri rozsiahlejšej marketingovej kampani by sa zaručene jednalo o veľký hit.

Pre režiséra Sing Street Johna Carneyho sa nejedná o žiadnu novú tému. Svoje schopnosti preukázal jeho predošlým výborným, hudobným filmom Love Song. Film Sing Street je jeho srdcovým projektom, ktorý sa pokúšal neúspešne realizovať už od roku 2014. A my sme veľmi radi, že sa mu to nakoniec podarilo.

Sing Street
Zdroj: imdb.com

Náhľad do deja

Príbeh filmu Sing Street je situovaný v 80. rokoch. Sledujeme v ňom život Conora (Ferdia Walsh-Peelo), mladého chalana, s ktorým sa život nehrá. Jeho rodina zažíva problematické obdobie, rodičia sú stále bližšie k rozvodu a útechu môže nájsť iba u svojho staršieho brata, s ktorým celé dni počúva rockové platne.

Kvôli finančným problémom je nútený prestúpiť na inú, lacnejšiu školu, v ktorej to nemá vôbec ľahké. Avšak všetko sa zmení po tom, ako stretne krásnu Raphinu (Lucy Boynton). Zamiluje sa do nej a pozve ju, aby si zahrala rolu vo videoklipe jeho kapely. Má to ale jeden háčik – Conor žiadnu kapelu zatiaľ nemá.

Sing Street
Zdroj: imdb.com

Spracovanie

Je veľká škoda, že filmy ako Sing Street sú v dnešnej dobe často prehliadané mladými ľuďmi. Ak by vyšiel takto kvalitný, šikovne napísaný a celkovo neodolateľný film v 80., alebo 90. rokoch, jednalo by sa o okamžitý hit. Avšak doba sa zmenila.

Sing Street je film s veľkým srdcom, pri ktorom cítime, že bol vytvorený s láskou. Sledujeme v ňom skupinu sympatických mladých postáv, ktoré začínajú kapelu. Konkrétne postavy sú veľmi rozličné a hneď si ich obľúbite. Ústredným motívom je komplikovaný romantický vzťah Conora a Raphiny.

Sing Street
Zdroj: imdb.com

Film je dobre vyvážený. Obsahuje veľa milých a humorných scén, ktoré vychádzajú z vnútra ústredných charakterov. Avšak funguje v ňom aj dráma a temnejšie momenty z Conorovho rodinného života, ktoré vytvárajú zaujímavý kontrast. Na konci sa dostavia aj emócie, keď zistíme, o akom vzťahu tento film naozaj je.

Ale čo by to bol za hudobný film bez dobrej hudby, všakže? Jednotlivé pesničky, ktoré film prezentuje, sú fantastické a ostanú vám v hlave ešte dlhú dobu. Ďalší rozmer im dodáva fakt, že ich texty a témy súvisia priamo s témami filmu a doplňujú ho. Sing Street je jednoducho film, ktorý vám v pochmúrnej nálade zaručene vylepší náladu.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 81%
IMDB.com – 7,9/10
Rotten Tomatoes – 95%

Aj vy máte radi hudobné filmy? Podeľte sa v komentároch o vaše najobľúbenejšie.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -