TIP na seriál: Community | Sitkom z prostredia vyššej strednej školy plný smiechu a ikonických charakterov

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Community

V americkom školskom systéme existujú takzvané vyššie stredné školy (community college). Slúžia na to, aby aj tí menej zdatní či chudobnejší mohli niečo vyštudovať bez toho, aby sa dostali na univerzitu a vrazili do nej tisícky dolárov. Práve v takejto škole sa odohráva vtipný seriál Community. V ňom sa stretne partia študentov s rôznymi životnými príbehmi.

Seriál Community určite poznáte aspoň z počutia či z populárnych hlášok, ktoré pri jeho vyjdení kolovali internetom. Tento sitkom sa na rozdiel od tradičnejších sitkomov, akými sú napríklad Priatelia alebo Ako som spoznal vašu mamu?, líši jeho položením v modernejšom a nám bližšom svete.

community - postavy
Zdroj: amazon.co.uk

Náhľad do deja

Celý príbeh začína Jeffom Wingerom. Jeff bol bohatým právnikom, ktorého vysokoškolský diplom bol však zrušený z dôvodu jeho nepravosti. Musel sa teda vrátiť do školských lavíc a svoj titul si obhájiť. Tak sa objavil vo vyššej strednej škole s názvom Greendale a jeho dobrodružstvo sa začalo. Práve táto škola a jej študenti mu prevrátili život naruby a dokonca zmenili aj jeho povahu.

Zapojil sa do novo vzniknutej študijnej skupiny. Najprv tak spravil preto, lebo chcel zbaliť jeho spolužiačku Brittu. Neskôr si však so skupinou vybudoval silné priateľské vzťahy a aj keď sa navonok tvári, že sú mu všetci ukradnutí, vo vnútri by pre nich spravil čokoľvek a má ich rád.

hah gayyy
Aj tento populárny gif pochádza práve zo seriálu Community; Zdroj: giphy.com

Seriál Community a jeho postavy

V tejto skupine stretáva teda svoju vyvolenú Brittu, ktorá je mladou atraktívnou ženou. Britta je aktivistka a zúčastňuje sa všetkých protestov, ktorých len môže. Aj keď o danej problematike veľa nevie. Ďalej sa v skupine nachádza dôchodca Pierce so svojimi sexistickými a rasistickými názormi, ktoré sa absolútne nehanbí so skupinou zdieľať. Shirley je najláskavejšou členkou. Má deti a manžela, s ktorým sú chvíľami spolu a chvíľami odlúčení.

Posledným dievčaťom v skupine je najmladšia Annie, ktorá na strednej škole podľahla drogám, no snaží sa svoj život opäť vrátiť na správne koľaje. A kto by nepoznal ikonickú dvojicu, ktorú tvorí Troy a Abed? Troy je bývalá futbalová hviezda. Prišiel však o svoje štipendium, a tak sa ocitol na tejto škole. Abed je veľkým fanúšikom popkultúry a ak by sme mu mali prideliť nejaké označenie, slovo geek sa mu hodí najviac zo všetkých.

Troy a Abed
Zdroj: looper.com

Táto skupina spoločne študuje a kamaráti sa. Prežívajú každodenné dobrodružstvá, riešia problémy, pracujú na spoločných projektoch a podobne. Vybudujú si medzi sebou vzťah, ktorý presahuje aj do ich osobných životov.

Informácie o seriáli

Seriál Community začal vychádzať v roku 2009. Má šesť sérií, pri čom posledná vyšla v roku 2015. Prvé tri série majú okolo 20-25 epizód. Posledné tri sú však omnoho kratšie a každá z nich má iba 13 epizód. Epizódy seriálu majú klasickú sitkomovú minutáž – jedna má okolo 20-25 minút. Community je plný zábavy, vtipov, ale aj reálnych situácií, s ktorými sa ľudia v živote stretnú. Seriál nájdete na Netflixe.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.sk – 83%
IMDb.com – 8,5/10
Rotten Tomatoes – 88%

Videli ste seriál Community? Alebo o ňom počujete prvýkrát? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -