TIP na seriál: Invincible | Príbeh superhrdinu plný krvi a tínedžerských problémov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na seriál: Invincible

Filmov a seriálov o superhrdinoch je naozaj veľa, či už kreslených alebo hraných. Nie všetky sú kvalitné a originálne, no jedným z tých lepších je napríklad hraný seriál The Boys. Ak sa vám tento superhrdinský seriál pre dospelých páčil, určite budete mať radi aj projekt Invincible. Ide síce o kreslený seriál, no témou superhrdinov a akčných krvavých scén je hranému seriálu podobný.

Seriál momentálne pozostáva z jednej série, no pripravuje sa výroba ďalších. Prvá séria má osem epizód, pričom jedna časť trvá približne 42 – 49 minút. Invincible vychádza na streamovacej službe Amazon Prime Video. Seriál vznikol podľa rovnomenného komiksu. Na komikse a seriáli pracuje ten istý tvorca, Robert Kirkman. Z hereckého obsadenia je dobré vyzdvihnúť mená ako J.K. Simmons, Sandra Oh alebo Steven Yeun.

Invincible
Zdroj: wallpaperhook.com

Náhľad do deja

Seriál sa točí okolo novopečeného mladého hrdinu menom Invincible. Vlastným menom Mark Grayson je tínedžer, ktorého mama je obyčajný človek, no jeho otec je Viltruman. Ten má vďaka tomu schopnosti ako lietanie, supersilu a je takmer nesmrteľný. Mark takéto schopnosti do šestnástich nemal, no pomaly sa už u neho začínajú prejavovať. Tak sa stane jedným z mnohých superhrdinov na Zemi.

Okrem toho je však študentom strednej školy, a musí riešiť aj obyčajné ľudské problémy. Snaží sa byť dobrým kamarátom, žiakom a priateľom. Všetko mu ale skomplikuje jeho nový superhrdinský život. Prechádza totiž aj tréningom superhrdinu, ktorý má na starosti jeho otec. Ten je najväčší superhrdina na Zemi zvaný Omni-Man a zo syna chce vychovať rovnako silného jedinca.

invincible seriál
Zdroj: superherohype.com

Seriál má príjemnú animáciu, strhujúci príbeh a veľa krvi

Veľkým plus seriálu je určite animácia, na ktorú sa dá dobre pozerať. Fanúšikovia pôvodných komiksov ju budú mať v láske určite tiež, pretože animácia sa podobá na komiksy. Čo si každý všimne určite už po prvej epizóde, je veľké množstvo krvi a brutálnych scén. Seriál nesie štatút 18+ z pochopiteľného dôvodu a ak hľadáte animovaný projekt, ktorý nie je pre deti, tak ste ho práve našli.

Veľkým plus je určite aj príbeh seriálu. Hlavná postava je sympatický mladík, ktorý sa povahovo podobá na Spider-Mana z kreslených seriálov. Dej seriálu je možno zo začiatku prvej epizódy nejasný, no akonáhle ju dopozeráte, navnadí vás natoľko, že si s určitosťou pozriete celú sériu. Do pozornosti ešte dávam, že po konci každej epizódy je po prvých, asi päťsekundových titulkách, vždy ešte jedna scéna, ktorá vás navnadí na ďalšiu časť.

Hodnotenia seriálu:
CSFD.cz – 89%
IMDb.com – 8,8/10
Rotten Tomatoes – 98%

Navnadili sme vás na seriál Invincible? Alebo ste ho už videli? Ak áno, dajte nám vedieť dole do komentárov, či sa vám páčil!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -