TOP 10 kriminálnych seriálov na Netflixe! Ktoré stoja za to?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10 kriminálnych seriálov na Netflixe

Fanúšikovia Netflixu a kriminálnych seriálov určite neplačú, že nemajú čo pozerať! Netflix im totiž poskytuje veľmi veľa seriálov tohto žánru. Či už americké, alebo z iných krajín. Pri ich pozeraní môžete riešiť záhady spolu s vyšetrovateľmi, zabávať vás bude napínavý a akčný dej a dozviete sa aj veľa informácii o tom, ako to v danej krajine funguje so zákonom a pravidlami. Netflix ponúka ako svoje, tak aj odkúpené seriály a naozaj na ňom nájdete všetko, čo hľadáte.

10. Broadchurch

Broadchurch
Zdroj: choice.npr.org

Jednou z najsilnejších stránok tohto seriálu je jeho obsadenie. Broadchurch nám ponúka veľa známych tvárí (hlavne pre fanúšikov Doctora Who) – hrajú v ňom napríklad David Tennant, Jodie Whittaker, Olivia Colman a Arthur Darvill. Príbeh sa začína vraždou mladého chlapca a pokračuje ďalšími hroznými prípadmi. Postavy v seriáli však nikdy nezabudnú na svoje predchádzajúce už vyriešené zločiny. Okrem toho sa veľa vecí udeje aj medzi vyšetrovateľmi a divák tak môže sledovať vývoj ich vzťahu od začiatku.

9. Mindhunter

Mindhunter
Zdroj: variety.com

Tento seriál je založený na knihe od Johna E. Douglasa a Marka OlshakeraMindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit. V seriáli hrajú Jonathan Groff, Holt McCallany a Anna Torv agentov FBI a psychológov, ktorí spustia jednotku, ktorá sa zaoberá správaním v FBI. Pomocou vypočúvania vrahov vo väzení začnú rozumieť tomu, ako vrahovia myslia. Dúfajú, že toto porozumenie im pomôže vyriešiť otvorené prípady.

Zatiaľ je na Netflixe iba jedna séria, no tento rok by mala vyjsť ďalšia, čiže teraz je ten správny čas na zapnutie tohto seriálu.

8. Luther

Luther
Zdroj: nytimes.com

V tomto seriáli hrá Idris Elba hlavného detektívneho inšpektora Johna Luthera. Ten pracuje veľmi precízne a diváka priam teší sledovať ho v akcii. John má totiž v seriáli zvláštny vzťah s psychopatkou a vrahyňou Alice Morgan, ktorú hrá Ruth Wilson. Oproti ostatným detektívnym seriálom na tomto zozname je tento oveľa temnejší, no nenechajte sa tým odradiť a určite mu dajte šancu.

Na Netflixe sú zatiaľ štyri série, no už v júni vyjde piata na BBC America. Na Netflix bude pridaná s odstupom času.

7. Sherlock

Sherlock
Zdroj: bbc.com

Sherlocka Holmesa a Johna Watsona si v tomto britskom seriáli zahrali Benedict Cumberbatch a Martin Freeman. Je len málo tak záživných vecí na svete, ako sledovanie Sherlockových myšlienkových pochodov počas riešenia záhady či zločinu. Okrem toho sa v seriáli nachádza aj mnoho ďalších skvelých hercov. 

6. The Fall

The Fall
Zdroj: lareviewofbooks.org

Tento britsko-írsky seriál obsadil v úlohe detektívnej dozorkyne Stelly Gibson hviezdu Gillian Anderson a v úlohe sériového vraha Paula Spectora herca Jamieho Dornana. Už tri série tohto seriálu diváci sledujú, ako sa Stella snaží Spectora dolapiť. Tento príbeh je určený pre tých, ktorí obľubujú najmä temnejšie seriály. 

5. Happy Valley

Happy Valley
Zdroj: variety.com

V tomto britskom seriáli, ktorý má dve série, hrá Sarah Lancashire policajnú seržantku Catherine Cawood. Catherine musí každodenne riešiť osobné problémy doma a zároveň nepoľavovať v jej profesii. Všetky cesty seriálu sa však znova a znova vracajú ku chlapovi, ktorý znásilnil jej dcéru, kvôli čomu sa jej dcéra zabila ale aj k úplne prvému prípadu, ktorý v seriáli rieši. Catherine má teda šancu zachrániť aspoň ostatné dievčatá pred jeho hroznými činmi.

4. Collateral

collateral
Zdroj: digitalspy.com

V tomto seriáli hrá Carey Mulligan detektívnu inšpektorku Kip Glaspie. Vyšetruje vraždu poslíčka pizze, ktorý bol zavraždený mimo jeho šichty. Tento seriál má iba štyri diely, no určite upúta každého milovníka mysterióznych seriálov. Narozdiel od ostatných detektívok, postavy tu sú veľmi autentické a ako ich nazval sám tvorca David Hare – normálne.

3. Twin Peaks

Twin Peaks
Zdroj: nordic.ign.com

V seriáli Twin Peaks všetci riešia jednu záhadu: Kto zabil Lauru Palmer? Na Netflixe nájdete dve série, ktoré určite stoja za zhliadnutie. Kyle MacLachlan v ňom hrá špeciálneho agenta FBI Dalea Coopera, ktorého práca je vyriešiť túto záhadnú vraždu v malom meste. Okrem mysterióznych momentov seriál ponúka oveľa viac. To už vám ale neprezradíme.

2. Wallander

Wallander
Zdroj: knowledge.ca

Tento seriál je natočený podľa románov Henninga Mankell’s-a. Hrá v ňom Kenneth Branagh a to čestného policajného inšpektora Wallandera. Toho však počas seriálu postihne alzheimer. Napriek tomu sa ale nevzdáva a chce doriešiť prípady.

1. Manhunt: Unabomber

Manhunt: Unabomber
Zdroj: youtube.com

Pre tých, ktorí preferujú fiktívne verzie reálnych zločinov, je tento seriál ako stvorený. Hrá v ňom Sam Worthington a Paul Bettany ako Jem Fizgerald a Ted Kaczynski. Prvá séria sa zameriavala na prípad FBI o Unabomber. Ďalšie série sa budú zaoberať pravdepodobne Ericom Rudolphom – bombardérom Olympijského parku. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -