Fanúšikovia Twilight ságy sú vo vytržení: Čaká nás nová kniha z tejto populárnej série. Kedy si ju prečítame?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Prichádza Midnight Sun

Fanúšikovia Edwarda Cullena, obľúbeného upíra z neuveriteľne populárnej Twilight ságy, budú mať toto leto opäť čo čítať. Vychádza totiž nová kniha z tejto série. Tá ponesie názov Midnight Sun. Oznámila to dnes autorka Stephanie Meyer v rannej show Good Morning America. Titul vyjde už 4. augusta tohto roka, 15 rokov po vydaní prvej knihy.

Vážne som rozmýšľala o odklade tohto oznámenia, kým by sa situácia nevrátila do normálu,“ prezradila autorka. Ďalej však dodala: „ Nebolo by to ale správne, keďže veľa ľudí netrpezlivo čaká na túto knihu už naozaj dlho.

Midnight Sun
Zdroj: eu.usatoday.com

Sama dobre viem, ako veľmi teraz potrebujem rozptýlenie, ako veľmi sa na niečo potrebujem tešiť a hlavne, ako veľmi potrebujem viac kníh na čítanie. Takže dúfam, že sa budú moji čitatelia na túto knihu tešiť, a keď vyjde, na chvíľu sa ponoria do tohto imaginárneho sveta,“ vysvetlila.

Edward sa vracia

Nadprirodzená séria sledovala milostný príbeh atraktívneho upíra Edwarda Cullena, jeho ľudskej (neskôr upírskej) lásky Belly Swan a ich priateľov či nepriateľov. V predošlých knihách sme boli svedkami diania z perspektívy Belly Swan. Midnight Sun však pôjde so svojimi predchodcami do úplného kontrastu a tentokrát sa budeme na svet pozerať očami Edwarda.

Stretnutie s krásnou a záhadnou Bellou je tá najzaujímavejšia ale aj najnebezpečnejšia vec, akú zažil tento upír vo svojom dlhom živote,“ píše vydavateľ Little, Brown Books vo svojom popise pre knihu. „Dozvieme sa fascinujúce detaily o Edwardovej minulosti a o koplexnosti jeho vnútorných myšlienok. Pochopíme, prečo je toto rozhodujúci boj jeho života. Ako sa môže zaľúbiť do Belly keď vie, že tým ohrozuje jej život?

Stephanie Meyer
Zdroj: nytimes.com

Prvá Twilight kniha vyšla ešte v roku 2005 a stal sa z nej obrovský fenomén, ktorý pobláznil milióny fanúšikov po celom svete. Neskôr sme sa dočkali aj piatich filmov, kde hlavné postavy stvárňovali Robert PattinsonKristen Stewart.

Natočí sa aj film?

Posledný film série, Twilight sága: Úsvit – 2. časť, vyšiel ešte v roku 2012 a zarobil pre Lionsgate poriadny balík. Hovoríme tu o sume 829 miliónov dolárov. Štúdio si tak bude logicky chcieť ukrojiť ďalší kúsok z koláča. O filmovej adaptácii Midnight Sun preto už zrejme prebiehajú prvé debaty.

Twilight
Zdroj: digitalspyuk.cdnds.net

Ak k tomu naozaj dôjde, mali by sme sa pripraviť na zmenu hereckého obsadenia. Pôvodní herci totiž vyzerajú, že so sériou nadobro skončili. Ak aj nie, Midnight Sun sa bude odohrávať v minulosti a Stewart ani Pattinson už nevyzerajú ako tínedžeri. Výhodnejšie ako digitálne omladenie by zrejme bolo obsadenie nových hviezd. V Hollywoode je dostatok talentovaných a mladých hercov, tak uvidíme, ako to nakoniec celé dopadne.

Tešíte sa na pokračovanie Twilight ságy? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: nytimes.comcollider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -