Nicolas Cage ako Superman a repelent na žraloky od Batmana. Najšialenejšie filmy od DC sú poriadne skvosty

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Prešľapy pokračujú aj do nedávnej minulosti. Za zmienku stojí určite aj scénka v Snyderovej Lige spravodlivosti, pri ktorej si asi takmer každý divák povedal: Čo to má, dočerta, s bradou? Išlo totiž o záber so Supermanom, ktorého hral Henry Cavill v úvode snímky.

Scénku museli dotáčať a Cavill si už v tom čase nechal narásť fúzy pre nakrúcanie Mission Impossible. Filmári sa tak rozhodli problém vyriešiť šalamúnsky a Cavillov porast na tvári odstránili pomocou CGI, čo, povedzme, vo finálnom produkte nevyzeralo práve autenticky.

Batman a Robin
TMDB/Batman a Robin

Keď sme pri DC a nepodarených trikoch, bol by zrejme hriech ako finálnu bodku DC filmových bizárov nespomenúť kardinálny prepadák Green Lantern s Ryanom Reynoldsom. Toho filmári namiesto klasického kostýmu navliekli do CGI „zelenej- hmoty“, ktorá tak ako Cavillova brada vôbec nevyzerala uveriteľne.

Podobne, ako sme spomínali už v článku o Marvel filmových bizároch pred vesmírom MCU, podobné kuriozitky sa časom z fanúšikovského exilu môžu dostať do veľkofilmov hlavného prúdu.

Aká je budúcnosť?

Tak ako pri MCU, Kevin Faige potvrdil, že všetko čo má značku Marvelu sa vďaka multivesmíru môže ocitnúť v MCU, podobný koncept zrejem môžeme časom čakať aj pri DC filmových adaptáciách.

Prvé náznaky sa už objavili v spomínanom filme Flash, kde vďaka ponoru do alternatívnych realít sa na striebornom plátne objavil Cageov Superman či Westov Batman. Ako podobné pohrávanie sa s mnohovesmírom a popkultúrnymi odkazmi chytí za pačesy James Gunn v reštartovanom DCEU, ukáže zrejme len čas a odtočené kinotrháky vo farbách DC.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -