Nicolas Cage ako Superman a repelent na žraloky od Batmana. Najšialenejšie filmy od DC sú poriadne skvosty

Nenechajte si ujsť

Zabudnuté béčko majstra hororu

O čosi temnejšou sériou DC z dcérskej značky Vertigo je komiksovka o mužovi z močiara Swamp Thing. Niet sa teda čomu diviť, že s nápadom na originálneho antihrdinu prišla komiksová legenda Alan Moore, ktorý stojí za komiksami ako Watchmen, Liga výnimočných, ale aj postavou Johna Constantinea zo série Hellblazer. Práve v nej sa Swamp Thing pravidelne objavoval.

Za filmovou adaptáciou stojí známe meno filmovej hororovej scény, Wes Craven. Ten si tak v dobách najväčšej slávy mohol odškrtnúť vo svojom filmovom portfóliu klasiky žánru, ako napríklad Vreskot či Nočná mora z Elm street.

Swamp Thing Wesa Cravena
TMDB

Práve Bažináča natočil krátko pred snovým hororom s Freddym Kruegerom a po klasike Hory majú oči a Posledný dom naľavo. Swamp thing nie je v pravom slova zmysle bizárom, no v rámci Cravenovej tvorby je výrazne podceňovaný, a taktiež sa vymyká zo zoznamu klasických DC hrdinov.

Hlavným hrdinom hororu, ktorý čerpá estetikou z klasických filmov o monštrách štúdia Universal, je vedec Alec Holland. Ten na vojenskej základni vyvíja v laboratóriu sérum, ktoré by vedelo stvoriť vojaka fungujúceho na báze rastlinných prvkov.

Po útoku teroristickej skupiny ale v laboratóriu dôjde k nehode a Alec v plameňoch padne do bažiny. Hlavný hrdina tak zmutuje do Bažináča, ktorý pripomína Hulka v akomsi močiarnom outfite.

Swamp Thing Wesa Cravena
TMDB

Catwoman: Film, ktorý zbieral vo veľkom Zlaté maliny

Zatiaľ čo Bažináč bol zaujímavý podceňovaný malý gotický horor, Catwoman z roku 2004 je kúskom, na ktorý by viacerí zabudli, a to vrátane herečky Hale Berry, ktorá stvárnila hlavnú hrdinku.

Bizarným je už samotná identita filmovej Catwoman. Zatiaľ čo v komikse postava mačacej antihrdinky nesie meno Selina Kyle, režisér Pitof sa ju rozhodol premenovať na Patience Philips.

Catwoman
TMDBúCatwoman

Aj samotný dej DC prepadáku stojí za to. Patience totiž pracuje v kozmetickej firme, ktorá sa snaží predávať defektné výrobky a hlavná hrdinka príde na záškodnícke plány svojich šéfov. Už samotný vznik superhrdinky vo filme vyvoláva množstvo otáznikov.

Po tom, ako ju zo záporáckej továrne na škodlivú kozmetiku vyplaví obria rúra, obkolesí ju skupinka mačiek a jedna na ňu dýchne (čítate správne, to tam naozaj je) a Patience nadobudne superschopnosti mačacieho strihu.

Amatérske CGI bol len začiatok

Okrem šeredných CGI miláčikov môžete čakať Halle Bery objavujúcu svoje schopnosti spôsobom, ktorý by viac ako fanúšikov DC, zrejme zaujímal odbornú psychiatrickú verejnosť.

Pre nezvládnutú klipovitú Pitofovu zbesilú réžiu, otrasný scenár, pitoreskné scénky či hrôzostrašné herectvo Halle Berry si tak film odniesol sedem anticien Zlatej Maliny.

Samotná Halle Berry, ktorá po oscarovke Ples príšer či X-Menoch mala našliapnuté na slušnú hereckú kariéru, si samotnú Malinu aj osobne prišla vyzdvihnúť. A jej prejav sa zapísal medzi ikonické momenty šoubiznisu.

Catwoman
TMDBúCatwoman

„Môj bože, môj bože, nikdy vo svojom živote by som si nepomyslela, že sa tu raz ocitnem,“ s prehrávaným nadšením si tak Berry anticenu prevzala v kategórii Najhoršia herečka. Jej prejav v tom čase vyvolal obrovské ovácie publika.

„Taktiež by som chcela poďakovať množstvu ľudí, pretože Malinu nezískate bez pomoci toľkých ľudí. V prvom rade by som chcela poďakovať Warner Brothers, že ma obsadili do tohto kusu filmovej sr*ačky,“ pokračovala herečka na svojráznom galavečere.

Jej kariéra sa tak na čas pribrzdila, no časom sa začala opäť objavovať v hollywoodskych bijákoch. Naopak po Catwoman čakala kariérna stopka jedného zo scenáristov Joea Rogersa.

Ten v roku 2018 ešte na sociálnej sieti Twitter priznal, že Catwoman pochovala jeho kariéru. Zároveň prezradil, ako pracoval samotný režisér Pitof, ktorý si na režisérskej stoličke po Catwoman v branži taktiež už neškrtol.

„Pitof mal oko na akciu, ale nikto vtedy nevedel, aký film ten človek vlastne chce,“ opisoval neskôr na sociálnej sieti neľahké dni natáčania jedného z najbizarnejších komiksových filmov vôbec.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -