Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vesmírna reality šou Space Hero

Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode Crew Dragon spoločnosti SpaceX do vesmíru a naspäť je jasné, že sme o krok bližšie k vesmírnemu cestovaniu civilistov. O tomto drahom špáse sa hovorí už niekoľko rokov, no teraz sa do konverzácie pridali aj veľké filmové a televízne štúdiá. Ako sme sa dozvedeli už pred nejakým časom, Tom Cruise bude hlavnou hviezdou prvého filmu nakrúcaného mimo atmosféry Zeme. A najnovšie plány informujú, že vznikne vesmírna reality šou, ktorá plánuje vyslať do vesmíru jej víťaza, obyčajného civilistu.

Americká produkčná spoločnosť Space Hero Inc. si už zabezpečila miesto na misii na Medzinárodnú vesmírnu stanicu, ktorá sa bude konať v roku 2023. Toto miesto získa daný víťaz reality šou Space Hero, ktorej súťažiacimi nebudú skúsení astronauti, ale obyčajní civilisti. Podľa oficiálneho popisu seriál „zaháji globálne vyhľadávanie obyčajných ľudí z akéhokoľvek prostredia, ktorí majú hlbokú lásku k prieskumu vesmíru. Budú sa uchádzať o najväčšiu cenu, aká bola kedy udelená v televízii.“ Víťaz celej súťaže poletí na Medzinárodnú vesmírnu stanicu na SpaceX lodi Dragon.

crew dragon
Zdroj: spacex.com

Súťažiaci to nebudú mať jednoduché

Bolo vysvetlené, že vybraná skupina súťažiacich podstúpi:

„Rozsiahly výcvik a bude čeliť výzvam testujúcim ich fyzickú, mentálnu a emocionálnu silu, vlastnosti, ktoré sú pre astronauta vo vesmíre nevyhnutné. Počul som, že vyvrcholením súťaže bude epizóda vysielaná naživo po celom svete, kde môžu diváci z rôznych krajín hlasovať pre súťažiaceho, ktorého chcú vidieť ísť do vesmíru. Šou potom bude zaznamenávať vzlet víťaza; ich pobyt na ISS počas 10 dní po boku profesionálnych astronautov, ktorí cestovali rýchlosťou 27354 km/h a obiehali okolo Zeme 16-krát denne; a končia ich návratom na Zem. Spoločnosť Space Hero v súčasnosti rokuje s NASA o možnom partnerstve v oblasti iniciatív STEM na palube ISS.“

Spoločnosť Space Hero je zároveň prvou vesmírnou mediálnou spoločnosťou, ktorá dokonca spolupracuje s Axiom Space. Jedná sa o výrobcu prvej komerčnej vesmírnej stanice financovanej zo súkromných zdrojov – modulu pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu, kde môžu zostať súkromní astronauti – a poskytovateľ komerčných vesmírnych letov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

Vesmírna reality šou Space Hero by sa v televízii mala objaviť už čoskoro, keďže pokiaľ pôjde všetko bez problémov, tak sa misia na Medzinárodnú vesmírnu stanicu uskutoční už v roku 2023.

Zdroj: geektyrant.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -