Nakrúti režisér Christopher Nolan pokračovanie filmu Tenet? Hlavný protagonista sa vyjadril

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nový špionážny thriller režiséra Christophera Nolana (Interstellar, Počiatok) to v kinách nemá jednoduché. Tenet vyšiel počas celosvetovej pandémie, čo znamená zatvorené kinosály v mnohých kútoch sveta. Film si zatiaľ celosvetovo zarobil okolo 250 miliónov amerických dolárov, no z toho iba 36 miliónov pochádza zo Severnej Ameriky.

Štúdio Warner Bros. teda stále čaká na otvorenie dôležitých reťazcov v Spojených štátoch, ktoré by zlepšilo domáci zárobok. Medzitým analytici špekulujú, že Mulan od štúdia Disney už stihla prekonať celkový zárobok Tenetu. Vraj len zo samotného vysielania na streamovacej službe Disney+ zarobila 261 miliónov, do čoho nie sú započítané zárobky z kín, v ktorých sa Mulan premieta.

finálny trailer na film tenet
Zdroj: youtube.com

Aj napriek tomu, že Tenet nie je najväčším finančným úspechom, by herec John David Washington veľmi rád nakrútil pokračovanie. Treba uznať, že spolu s filmom Počiatok ide o jeden z najviac otvorených koncov, ktoré nám kedy režisér Christopher Nolan priniesol.

Pokračovanie by sa mohlo zamerať na samotný vznik Tenetu a príbehy, ktoré spolu Protagonista a Neil (Robert Pattinson) prežívali. Na konci sme sa totiž dozvedeli, že postava Johna Davida Washingtona je iba v polovici svojej veľkej cesty. Treba si však uvedomiť, že Christopher Nolan nie je veľkým obľúbencom filmových pokračovaní, jeho jedinou viacdielnou sériou je trilógia Temný rytier.

Tenet
Zdroj: imdb.com

Má film Tenet 2 potenciál na vznik?

John David Washington má ale iný názor, ktorý vyjadril v novom rozhovore pre magazín Esquire. V ňom rozprával o vzniku filmu Tenet a jeho skúsenostiach s Christopherom Nolanom. Toto herec povedal o potenciálnom vzniku filmu Tenet 2:

„V mojej mysli je to áno! Budeme to robiť znova, uvidíme sa o pár rokov. Ale v skutočnosti to neviem. Chris si robí, čo chce. Možno má niečo, čo vyvíja už roky a chce to urobiť ako ďalšie, možno sa inšpiroval niečím iným, čo vidí a chce robiť, neviem. Dúfam, že to zopakujeme, dúfam, že dokážeme preskúmať viac, pretože si myslím, že našiel niečo skutočne jedinečné. “

Z týchto slov je jasné, že hlavný protagonista by rád nakrútil pokračovanie, no aj tak všetko stojí na režisérovi. Po príbehovej stránke má totiž Tenet stále čo ponúknuť, videli sme predsa iba polovicu cesty. Uvidíme teda, čo si pre nás Christopher Nolan pripraví najbližšie, a či to môže byť práve film Tenet 2.

Myslíte si, že by pokračovanie mohlo potenciálne vzniknúť, alebo sa Nolan pustí do niečoho úplne nového? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -