Detektív Hercule Poirot si našiel nový prípad. Novinka Vražda v Orient exprese dostane pokračovanie!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Vražda v Orient exprese režiséra Kennetha Branagha sa síce do kín dostal len prednedávnom, no už teraz sa dá považovať za mimoriadne úspešný! Situácia pre štúdio dopadla veľmi dobre, nakoľko film už takmer strojnásobil svoj produkčný rozpočet. Vďaka skvelému hereckému obsadeniu plnému talentu sa zo snímky tešili aj bežní diváci a filmoví kritici. Vychvaľovaný bol hlavne staromódny štýl zábavy a dekadentný postup produkcie. Aj napriek prítomnosti veľkých mien však bol stredobod pozornosti na samotnom detektívovi Herculovi Poirotovi. Z toho bolo mnoho divákov sklamaných, no teraz sa ukazuje, že šlo o zámer – Vražda v Orient exprese sa totižto oficiálne dočká priameho pokračovania!

Vražda v Orient Expresse
Zdroj: Twentieth Century Fox’s

Vražda v Orient exprese pokračovanie

Nedávno vydaná adaptácia klasického knižného príbehu sa naozaj dočká pokračovania. Bude ním film založený na novele Smrť na Níle (1937) spisovateľky Agathy Christie. Vražda v Orient exprese, natočená podľa knihy z roku 1934, dokonca končí scénou, ktorá pripomína udalosti zo Smrti na Níle. Tým prakticky pripravuje ďalšiu výpravu, ktorá nasleduje Branaghovu verziu brilantného belgického detektíva Hercula Poirota. Tá bude, ako už vieme, smerovať do Káhiry.

Príbeh sa v Smrti na Níle, podobne ako ten vo Vražde v Orient exprese, odohráva na luxusnom transportnom prostriedku. Tentokrát ním však bude parné plavidlo, cestujúce po rieke Níl naprieč Egyptom. Kniha samotná sa začína Poirotom, ktorý sa snaží užiť si oddych od všetkých zločinov. Jeho dovolenka je však dočasne prerušená potom, ako je jeden z mnohých hosťov lode zavraždený. Legendárny detektív je okamžite povolaný, aby zistil, ktorý z plaviacich sa je za smrť zodpovedný. Film sa však skončil tým, že Poirot je na Níl priamo zavolaný s cieľom vyšetrovať podozrivú smrť. To nám teda opäť pripomína otázku nejasnosti ohľadom toho, do akej miery majú filmári povolené zmeniť pôvodný materiál známej spisovateľky.

Zdroj: anoncraft.com

Naďalej už však nejde len o dohady, pretože oficiálne pokračovanie je potvrdené portálom THR. Štúdio 20th Century Fox už podľa všetkého opäť najalo scenáristu Michaela Greena, tentokrát s úlohou zadaptovať knižný príbeh Smrť na Níle. Správu už skôr potvrdili vyjadrenia herca/režiséra Kennetha Branagha, ktorý by si postavu Hercula Poirota opäť rád zahral. Pri nadchádzajúcom pokračovaní si taktiež znova sadne do režisérskej stoličky.

Filmy Vražda v Orient exprese a Smrť na Níle boli poprvýkrát zadaptované už veľmi dávno – v rokoch 1974 a 1978. Podobný, niekoľkoročný odstup môžeme očakávať aj pri moderných filmových prevedeniach. Režisér/herec má teraz totižto plné ruky práce a na pokračovanie momentálne čas nemá. My sa však už teraz tešíme na akékoľvek nové informácie a veríme, že niet dôvodu, aby druhý film nebol taktiež skvelý.

ZDROJTHR

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -