Aký silný je Vrchný veliteľ Snoke z novej trilógie Star Wars? Herec nám prezradil, či by v boji porazil Dartha Vadera!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vrchný veliteľ Snoke, jeho „skutočná“ identita a minulosť patria medzi najväčšie záhady, ktoré nám boli predstavené v Epizóde VII. Tá s obrovským úspechom opäť naštartovala novú trilógiu Star Wars a novodobú éru Lucasfilmu. Vďaka mnohým nezodpovedaným otázkam sa tak veľmi tešíme na blízke pokračovanie, Star Wars: Poslední Jediovia, ktoré k nám dorazí už onedlho. Aj keď sú informácie prísne utajované, zopár podrobností o filme a postavách, na ktoré herci usilovne trénovali, už uniklo.

Zdroj: moviepilot.com

Snoke a odhalené tajomstvá

Pred nadchádzajúcou, vysoko očakávanou premiérou, sme sa už mali možnosť dozvedieť nejaké zaujímavé fakty. Napríklad sa už potvrdil názor väčšiny, ktorý vravel, že Kylo Ren zatiaľ nie je Sith. Nedávno sme sa dokonca dozvedeli, že Sithom nie je ani samotný Vrchný veliteľ Snoke, aj keď temnú stranu Sily využíva. Vďaka tomu je zjavné, že aspoň v niečom sa dá porovnať s predchádzajúcimi záporákmi Star Wars. Aký je však oproti nim silný?

V nedávnom rozhovore pre nemenovaný časopis nám Andy Serkis (Snoke) odhalil niečo málo o svojej postave. Keď sa ho opýtali, či je záhadný charakter silnejší, ako Císar Palpatine a Darth Vader, herec odpovedal: „Bezpochyby. Má neobmedzené zdroje, povedzme to takto.“ Vyjadrenie Serkisa môžeme pochopiť rôzne. Buď chcel povedať, že má nekonečné prostriedky na vedenie vojny, čo by z neho vskutku spravilo silnejšieho protivníka. Je však ale dosť možné, že je nesmierne zdatný a silný vo využívaní Sily – čo by bolo samo o sebe veľmi zaujímavé.

Kylo Ren
Zdroj: vanityfair.com

Dobre známy herec, ktorý nedávno prišiel so svojim režisérskym debutom, celkom určite schválne nešpecifikoval, z akého pohľadu je Snoke silnejší. Pokračoval však v tom, že opísal, ako veľmi je táto záhadná postava zlomyselná: „Snoke je krehký a poškodený. Jeho tvár je rozštiepená, cez ústa má jazvy a telo pokrivené. Avšak bez toho, aby o sebe veľa prezradil, je silný. Je temným koncom Sily. Je vodcom Prvého rádu, ale má svoju vlastnú agendu. Ide o krutého manipulátora.“ Samozrejme, Snoke dokázal, že Ben Solo aka Kylo Ren sa obrátil na temnú stranu, takže bude zaujímavé sledovať, ako svoju schopnosť manipulácie využije v nadchádzajúcom Star Wars: Poslední Jediovia.

Rázne odhalenie, že Snoke je bezpochyby silnejší ako Darth Vader či Cisár Palpatine, je naozaj šokujúce. S tým, že sa však rozrastajú planetárne zbrane (z Death Star na Starkiller), sme mohli očakávať, že nová trilógia ponúkne aj silnejšie a temnejšie postavy, ako predtým. Naše čakanie sa konečne skončí už 14. decembra, kedy sa dozvieme skutočnú pravdu.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -