Ghostface ešte nepovedal svoje posledné zbohom. Vreskot pripravuje ďalšie pokračovanie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vreskot 6 je vo výrobe

„Aký je tvoj obľúbený strašidelný film?“ Túto ikonickú vetu pozná hádam každý fanúšik slasher série Vreskot. Do slovenských kín ešte len včera – 3. februára – dorazilo rovnomenné pokračovanie, v ktorom nechýbajú naše klasické Scream Queens Sidney Prescott (Neve Campbell), Gale Weathers (Courteney Cox) a samozrejme Dewey Riley (David Arquette). Šťastnou náhodou bol s premiérou v slovenských kinách oznámený i vývoj pokračovania Vreskot 6. Vracia sa prakticky celý výrobný a kreatívny tím z piatej časti na čele so štúdiami Paramount Pictures a Spyglass Entertainment.

Niet sa čomu čudovať. Nový Vreskot vyšiel v zahraničných kinách už pred mesiacom a odvtedy si stihol zarobiť solídnych 107,9 milióna amerických dolárov z rozpočtu 24 miliónov. Aj napriek absencii režiséra Wesa Cravena, ktorý zrežíroval pôvodné štyri časti série, bola pätka veľmi dobre prijatá. Na starosti ju malo režisérske duo Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, ktoré v roku 2019 prinieslo skvelú hororovú komédiu Nevesta na zabitie. Táto dvojica sa opäť vráti do mestečka Woodsboro a zrežíruje Vreskot 6 zo scenáru od Jamesa Vanderbilta (Zodiac) a Guya Busicka (Nevesta na zabitie).

Čakať nebudeme dlho

Nakrúcanie by malo odštartovať už toto leto a ako sme pri franšíze Vreskot zvyknutí, informácie o príbehu sú zahalené pod rúškom tajomstva. Avšak hneď niekoľko postáv prežilo masakrálne udalosti tohtoročného pokračovania, takže ich príbeh môže ďalej pokračovať. Piata časť bola extrémne „meta“, podobne ako Vreskot 4, takže môžeme očakávať, že sa šestka vydá rovnakým smerom.

Vreskot (2022) si môže užiť i nová generácia divákov, keďže sa jedná o takzvaný „requel“. Teda reštart značky, ktorý zároveň nezabúda na skalných fanúšikov a vracia pôvodné postavy. Tie boli doplnené o nové tváre vrátane Melissy Barrera (In the Heights), Jenny Ortega (The Fallout), Dylana Minnette (13 Reasons Why) či Jacka Quaida (The Boys).

Vreskot 6 zatiaľ nespoznal svoj oficiálny názov ani dátum vydania. O všetkých novinkách vás budeme včas informovať.

Chystáte sa na nový Vreskot do kina a tešíte sa na pokračovanie? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -