Temná adaptácia Winx Clubu prichádza na Netflix! Čo nám prezradil oficiálny trailer?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Netflix vydáva Winx Club v novom prevedení

Mnohí z nás si Winx Club pamätajú z detstva. Talianska fantasy rozprávka z roku 2004 nám priniesla dobrodružstvá dievčenskej skupiny víl, ktoré vďaka svojim magickým silám zachraňujú kúzelný svet. Netflix sa rozhodol Winx Club pretvoriť do novej atraktívnej adaptácie a nás už v piatok 22. januára čaká premiéra prvej série s názvom Winx Sága: Osud.

Prvé kroky k novému prevedeniu sa podnikli už v roku 2011, kedy pôvodný tvorca Winx Club seriálu – Iginio Straffi – navrhol live-action verziu. Jeho návrh sa postupom času ujal a v roku 2019 sa začalo na projekte oficiálne pracovať. Na čelo projektu sa postavil Brian Young, ktorý má s fantasy svetom už množstvo skúseností z Upírskych denníkov.

winx club netflix
Zdroj: screenrealm.com

Netflix útočí s ďalšou dávkou temnoty

Trailer nám sľubuje poriadne množstvo mágie a emócií. Fantasy novinka je namierená najmä na staršie publikum, ktoré sa chce vrátiť do vílieho sveta Winx Club, ale zároveň túži načerpať temnejšiu atmosféru. Na prvý pohľad nám trailer môže pripomenúť The Chilling Adventures of Sabrina. Netflixovská verzia Sabriny vznikla taktiež zo staršieho komediálneho fantasy seriálu, ale vďaka novej adaptácii sme ju mohli vidieť v omnoho temnejšom a diabolskejšom prevedení. V Sabrine sa dokonca objavila aj samotná hlavná predstaviteľka Winx Ságy, Abigail Cowen, ktorá si zahrala úlohu čarodejnice Dorcas Night.

Pôvodný príbeh, ale nové dobrodružstvá

Príbeh sa nám až tak moc nezmenil. Hlavná hrdinka menom Bloom začne navštevovať čarodejnícku školu pre víly, kde sa musí naučiť ovládať svoje spočiatku nebezpečné magické sily. Bloom je odlišná od ostatných, v kúzelnom svete je nováčikom a jej cesta na vrchol bude mimoriadne náročná. My si vďaka tomu budeme môcť vychutnať nie len poriadnu dávku akcie, ale aj romantiku či typickú školskú rivalitu medzi ostatnými kúzelnými stvoreniami.

Premiéra šesťdielnej série je naplánovaná už na tento piatok a v hlavných úlohách sa nám predstaví Abigail Cowen, Danny Griffin, Hannah van der Westhuysen, Precious MustaphaEliot SaltSadie Soverall a množstvo ďalších talentovaných hercov.

Bude nová Winx Sága rovnako úspešná ako jej predchodca? Sledovali ste túto kúzelnú sériu v detstve aj vy? Vaše postrehy a názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -