Poznáme meno záporáka filmu Doctor Strange 2? Vraví sa, že bude mať súvis s Americou Chavez

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Záporák filmu Doctor Strange 2

Doctor Strange in the Multiverse of Madness je očakávané pokračovanie, ktorého by sme sa mali dočkať už na ďalší rok. Ako okolo žánrovo podobného MCU seriálu WandaVision, aj okolo tohto filmu sa už teraz tvorí veľa rôznych teórií. Teórie sa točia aj okolo záporáka filmu, pričom isté zdroje tvrdia, že už teraz vedia, kto bude záporák filmu Doctor Strange 2.

Pokračovanie filmu Doctor Strange bude podľa slov tvorcov pomerne temný a bude zachádzať až do hororového žánru. Zabŕdne (samozrejme) do témy multivesmíru, o ktorom je tiež veľa teórií, a ktorý je u Marvel fanúšikov veľmi očakávaný. Podľa tohto hádali fanúšikovia aj to, kto môže byť filmovým záporákom. Doteraz totiž nebol nikto potvrdený.

america chavez doctor strange
Zdroj: cbr.com

Kto to bude a prečo súvisí s Americou Chavez?

Záporák je teda opradený teóriami a nič zatiaľ nebolo potvrdené. Populárnou voľbou bol vždy komiksový záporák Nightmare, ktorý je démonom a superzloduchom zo Snovej dimenzie. Ten je v komiksoch najčastejší záporák práve Doctora Strangea alebo aj obľúbeného Ghost Ridera. Tento článok ale nebude hovoriť o tomto superzloduchovi.

Podľa The Illuminerdi by mal byť hlavným záporákom prastarý boh zvaný Shuma-Gorath. Podľa zdroja by mal tento boh vo filme chcieť polapiť Americu Chavez, hrdinku, ktorá vie prechádzať medzi dimenziami. Ak by ju Shuma-Gorath polapil a využíval by ju na cestovanie dimenziami, ovládol by multivesmír. Zdroj však nevraví to, ako a prečo by Chavez vyhľadala práve Strangea na vyriešenie tohto problému.

shuma-gorath doctor strange 2
Zdroj: comicvine.gamespot.com

Okrem Shuma-Goratha je prastarým bohom aj postava Chthon, ktorý je z komiksov známy ako tvorca knihy Darkhold a ako ten, kto dal Scarlet Witch jej schopnosti. A Darkhold aj Scarlet Witch už v MCU sú a dokonca sa zrejme ukážu aj v tomto spomínanom filme. Zatiaľ Shuma-Gorath nie je oficiálne potvrdený, ale celkom by podľa toho, čo vravel zdroj, dávala jeho prítomnosť zmysel.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Film bude plný obľúbených postáv, pričom herečka Xochitl Gomez v ňom bude mať premiéru ako superhrdinka America Chavez. Na filmovom plátne to bude premiéra aj pre túto postavu. Okrem Benedicta Cumberbatcha ako Doctora Strangea uvidíme v roli čarodejnice aj herečku Elizabeth Olsen, ktorá si vo filme opäť zahrá Wandu Maximoff/Scarlet Witch.

doctor strange wandavision
Zdroj: wallpapercave.com

Tešiť sa ale môžeme opäť aj na Benedicta Wonga ako mága Wonga alebo na herečku Rachel McAdams ako doktorku Christine Palmer. Po mnohých rokoch uvidíme aj postavu Karla Morda, ktorého si zas zahrá Chiwetel Ejiofor. Ak sa nič nestane a dátum premiéry sa už nebude presúvať, pokračovanie Doctora Strangea si pozrieme na veľkom plátne 24. marca 2022.

Tešíte sa na film Doctor Strange 2? Čo myslíte, bude hlavným záporákom práve prastarý boh Shuma-Gorath? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, en.wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -