KináOdporúčameTržby v kinách

AKTUÁLNE – Zárobky Avengers: Endgame pokorili prvú miliardu dolárov! Kam až zájde?

Po minuloročnom Infinity War sme síce ostali šokovaní z toho, čo sa stalo, no už dopredu sme vedeli, že príbeh nie je u konca. Štúdio nám jasne dalo najavo, že tento veľkolepý film bol len súčasťou väčšieho deja – deja, ktorý skončí štvrtou fantastickou tímovkou. Čo sa stalo s Thanosom? Kam sa podeli všetci hrdinovia? No a podarí sa ich nakoniec vzkriesiť? To všetko boli otázky, na ktoré sme si museli počkať do premiéry novej marvelovky. Niet preto divu, že zárobky Avengers: Endgame prestrelili tie najšialenejšie predpoklady!

tržby avengers: endgame

Zdroj: stickpng.com, imgur.com

Zárobky Avengers: Endgame – prvých 5 dní

Očakával vôbec niekto niečo iné? Ako sme vám dali vedieť ešte pred chvíľou, tržby Endgame sa len behom krátkych momentov vyšplhali neskutočne vysoko. So zverejnením nových čísel však prichádza ešte väčší šok. Dámy a páni, toto je dôkaz, že Marvel je nezastaviteľný!

Avengers: Endgame si doteraz celosvetovo zarobil neskutočnú sumu 1,2 miliardy dolárov. Toto nepredstaviteľné číslo nová marvelovka pokorila len behom piatich dní od premiéry (v iných krajinách vyšiel film skôr, v USA neskôr). 350 miliónov dolárov z tejto sumy pochádza práve z USA, kde sa premieta len od piatku. Je to až o takmer 100 miliónov viac než minuloročný americký rekord, ktorý nastolil Infinity War.

avengers: endgame recenzia

Zdroj: in.pcmag.com

Rekordy nepadali len v krajine pôvodu, ale aj celosvetovo. Najväčšia sranda je na tom to, že väčšinu pred rokom zlomil práve tretí Avengers film. Ten štvrtý ich však znova dokázal prekonať, a to v niektorých prípadoch o polovicu až dvojnásobne. Momentálne sa ani len nedá predpovedať, kde sa tržby zastavia, no o veľkoleposti tohto počinu vypovedá jedna veta… Z Avengers: Endgame sa už po piatich dňoch stal jeden z najúspešnejších filmov všetkých čias.

Aké ďalšie filmy chystá Marvel po Avengers: Endgame?

Stihli ste už ku masívnym tržbám prispieť aj vy? Zaslúži si podľa vás marvelovka takéto neskutočné číslo, alebo diváci vyhadzujú peniaze na komiksovky?

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Tom Hardy odhalil prvý pohľad na Woodyho Harrelsona ako Carnagea vo filme Venom 2

  FilmyOdporúčame

  Ako legendárny film Čarodejník z krajiny Oz navždy zmenil kinematografiu?

  FilmyOdporúčame

  TOP 5 najlepších romantických komédií (a 5 romantických drám) na Valentína

  FilmyOdporúčame

  Sony naplánovalo ďalší záhadný Marvel film na rok 2021. Uvidíme ďalšiu časť ich Spider-Man univerza?

  Pridaj komentár