(#71) TOP 10 zaujímavých faktov o filme Aquaman, ktoré môžno neviete!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filme Aquaman

Štúdio DC po viacerých neúspechoch prišlo s filmom, ktorý zjavne zlomil ich kliatbu. Kritici mu síce nedali najvyššie možné hodnotenia, no diváci ho považovali za skvelú zábavnú jazdu. Aj preto si ku dnešnému dňu zarobil cez 1,14 miliardy dolárov. Aquaman teda očividne značne ovplyvnil chod celého štúdia, čo z neho robí významný počin. Dnes sa preto pozrieme na to, čo ste o ňom (možno) nevedeli!

tržby filmu aquaman
Zdroj: videoblocks.com, screenrant.com

Aquaman 2

Už dávnejšie nám bolo potvrdené, že univerzum sa rozrastie o pokračovanie Aquamana. Vráti sa aj James Wan na poste výkonného producenta.

Sucho pod vodou

Všetky podvodné scény sa točili na suchu. Aby bolo možné vytvoriť uveriteľnú ilúziu, že sú postavy pod vodou, museli byť herci úplne suchí – dokonca bolo nevyhnutné eliminovať potenie.

Horor podľa komiksu

Režisér James Wan prehlásil, že by rád natočil aj ďalší film podľa komiksov DC. Podľa jeho slov by ho potešilo, keby to bol hororový Batman.

aquaman
Zdroj: bellazon.com

Známy príbeh

Pracovný názov filmu bol Ahab. Rovnako sa volal aj hlavný hrdina románu Biela veľryba (Moby-Dick) spisovateľa Hermana Melvilla.

Rýchlo a vlhko

Jason Momoa si pôvodne mal vo filme Hobbs a Shaw (2019) Jason Momoa zahrať jedného z bratov Lukea Hobbsa (Dwayne Johnson), ale kvôli nabitému programu herca k tomu nedošlo.

Morská víla-bojovníčka

Herečka Nicole Kidman nad úlohou Atlanny veľa nerozmýšľala. Jediné, čo jej pred prijatím role James Wan povedal, bolo, že “na sebe bude mať perlový oblek a bude morskou vílou-bojovníčkou.”

aquaman 2
Zdroj: topsimages.com

Hororový spin-off

Svet Aquamana bude rozšírený o hororový spin-off s názvom The Trench. Zameria sa na podvodné príšery, ktoré vznikli mutáciou niektorých ľudí po zničení Atlantídy.

Veľké tajomstvo

V šou Jimmyho Kimmela herec Jason Momoa prezradil, že odkedy sa dozvedel, že dostal úlohu Aquamana, to musel držať v tajnosti zhruba štyri roky.

Jubilejný počin

Ide o jubilejný desiaty celovečerný film Jamesa Wana. Taktiež je to jeho tretí nehororový počin a prvý podľa komiksu.

Starodávny hrdina

Postava Aquamana sa prvýkrát objavila v komikse „More Fun Comics #73“ ešte v roku 1941.

Aquaman recenzie
Zdroj: hdqwalls.com

Zdroj: imdb.com, csfd.cz, rottentomatoes.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -