TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #53

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #53

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Harry Potter a Dary smrti – 2

Harry Potter
Zdroj: nerdist.com

Harryho ikonická jazva bola ku koncu série vytvorená a aplikovaná zhruba 5 800-krátDaniel Radcliffe ju na čelo dostal asi 2 000-krát, pričom ten zvyšný počet dostali jeho dabléri.

Avengers: Infinity War

Thor vo filme Avengers: Infinity War
Zdroj: twitter.com

Hlas, ktorý znie na začiatku filmu a cez rádio vyvoláva asgardský tiesňový signál, patrí Kennethovi Branaghovi. Pokiaľ neviete, je to režisér prvého Thora z roku 2011.

Ja, robot

ja robot will smith audi
Zdroj: carblog.co.uk

Auto, ktoré vo filme používa postava Willa Smitha, sa nazýva Audi RSQ. Navrhnuté bolo špeciálne pre film na podnety režiséra Alexy Proyasa.

Divoký Django

Zdroj: cdn.theculturetrip.com

Počas natáčania jednej zo scén musel Leonardo DiCaprio zastaviť, pretože mu robilo problém používať tak veľa rasových vulgarizmovSamuel L. Jackson si ho zobral stranou a povedal mu: “Zkr*vysyn, toto je pre nás len ďalší obyčajný utorok.”

Total Recall

total recall
Zdroj: overthinkingit.com

Arnlond Schwarzenegger si mal pôvodne zahrať vo filme RoboCop (1987), no problémy s kostýmom zapríčinili, že od neho producenti nakoniec upustili. Keď si dokončeného RoboCopa pozrel, dal najavo, že s mu páčil a že na niečom chce pracovať s režisérom Paulom Verhoevenom. Keď sa dozvedeli o pripravovanom projekte ‘Total Recall’, obaja sa rozhodli, že do toho spolu pôjdu.

Pelíšky

pelíšky jaroslav dušek eva holubová
Zdroj: korzar.sme.sk

Idylickým vyvrcholením Štedrého večera bola v učiteľových očiach vášnivá milostná avantúra. Pri týchto scénach sa Jaroslav Dušek ponúkol, že pôjde donaha. Napokon však zostal v trenírkach.

Transformers

Zdroj: digitalspy.com

Herečka Megan Fox si raz užívala koncert kapely Linkin Park a po jeho konci sa osobne stretla s členami. Vtedy jej povedali, že počuli o hranom Transformers filme a opýtali sa, či by v ňom nemohli mať nejakú zo svojich piesní. Táto debata nakoniec viedla k tomu, že ich song “What I’ve Done” sa v ňom nakoniec naozaj objavil.

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Zdroj: designmynight.com

Pred oficiálnou premiérou bol film o niečo skôr premietaný vo vybraných krajinách. Konkrétne v Južnej Kórei, Japonsku a na Slovensku.

John Wick

Zdroj: screenrant.com

Titulný herec prezradil, že až 90 percent akrobatických kúskov zvládol sám – bez dablérov.

Perinbaba

Zdroj: slovenka.zenskyweb.sk

Milada Ondrašíková (Dora) sa len kvôli filmovej produkcii naučila jazdiť na koni.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -