Dávajte si pozor, začnete platiť viac. Na Slovensku zdražela ďalšia veľká streamovacia služba

Nenechajte si ujsť

Ďalšia veľká streamovacia služba zdražela

Zdražovanie streamovacích služieb na Slovensku pokračuje. Po dvojici veľkých svetových hráčov u nás zvyšovanie cenoviek najnovšie v tichosti aplikoval aj Amazon so svojou platformou Prime Video. Zdražovanie je v tomto prípade mierne, služba o ňom používateľov informovala v zaslanom e-maily a SMS správe.

Nová cena predplatného Prime Video po novom predstavuje 6,99 € na mesiac, teda o euro viac v porovnaní so starým cenníkom. Vyššia cenovka vstúpila pre nových predplatiteľov do platnosti od 24. januára, kto má predplatné ešte za starú cenu, priplatí si pri najbližšej fakturácii, najskôr však po 26. februári, informuje Prime Video.

Služba zvyšovanie cien odôvodňuje investíciami do vlastného obsahu. Pripomína, že vďaka takýmto investíciam mohla predplatiteľom priniesť seriálové hity ako Pán prsteňov: Prstene moci alebo Reacher.

Reacher
TMDB

Menej ako konkurencia

Zdražovanie Prime Video si väčšina Slovákov pravdepodobne ani nevšimla, služba totiž u nás patrí skôr k okrajovým. Deje sa tak predovšetkým z dôvodu slabej lokalizácie i frekvencie predstavovania noviniek, v ktorej Amazon za konkurenciou zaostáva.

V krátkom čase ide už o tretiu veľkú platformu, ktorá na Slovensku zdvíhala cenu. Od jesene minulého roka musia hlbšie do vrecka siahať aj predplatitelia Apple TV+ a Disney+. Obe služby upravili svoje ceny na predplatné 9,99 € za mesiac. Na rozdiel od Prime Video bolo zvyšovanie cien v tomto prípadne výrazne bolestivejšie. Apple TV+ zdražel zo 6,99 eura na 9,99 eura, teda o 43 %. Disney+ cenu zdvihlo zo 7,99 €.

Prime Video aj po zdražení zostáva jednou z cenovo najdostupnejších služieb u nás. Platforma na Slovensku predplatiteľom ponúka viac ako 400 filmov a 700 seriálov, s dabingom (českým) je však k dispozícii približne iba desatina obsahu. V ostatnom prípade si používatelia musia vystačiť s titulkami.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -