Konkurencii stuhol úsmev. Legendárna značka telefónov je späť a má veľké plány

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Legendárna značka telefónov v roku 2024 urobí veľkú stopu

Renomovaný technologický web Digital Trends, ktorý mesačne navštívi viac ako 20 miliónov návštevníkov, označil Motorola za značku, ktorej telefónom by sme mali v roku 2024 rozhodne venovať pozornosť.

Rok 2023 priniesol množstvo zaujímavých smartfónov a technológií, pričom telefóny so systémom Android mali vo všeobecnosti mimoriadne dobrý rok. Úspešný rok má za sebou aj spoločnosť Motorola, ktorá so svojimi zariadeniami zamiešala karty na trhu so smartfónmi. Pozrime na najvýznamnejšie momenty tejto spoločnosti v roku 2023 a čo od nej môžeme očakávať v budúcnosti.

motorola
Rewind.sk

Spoločnosť opätovne vstúpila do prémiového segmentu

Spoločnosť so sídlom v Chicagu dosiahla v minulom roku mnoho míľnikov. Na trh uviedli nové modely v rámci série edge, vrátane edge 40 pro.

Tento model sa stal obľúbeným u zákazníkov vďaka mnohým aspektom. Zaujal najmä veľký 6,7-palcový OLED displej, procesor Snapdragon 8 Gen 2 a rýchle nabíjanie s výkonom 125 W, dodá 100 % za menej ako pol hodinu. Používatelia si chvália aj kvalitu fotografií.

V roku 2023 sme videli množstvo nových prémiových smartfónov a pre zákazníka je stále ťažšie vybrať si správne. Motorola edge 40 pro patrí stále medzi najlepšie, najmä ak vezmeme do úvahy jeho nízku cenu. Spoločnosť tým opätovne vstúpila do prémiového segmentu – dá sa zhodnotiť, že úspešne.

Stredná trieda sa posunula o krok ďalej

Počas roku 2023 firma predstavila ďalšie zariadenia strednej triedy. Modely radu g, ako aj modely edge 40 a edge 40 neo ponúkli používateľom pôsobivý výkon a technológie, ktoré sme zvyknutí vídať vo vyšších triedach. Viac o edge 40 neo sa dozviete v našom samostatnom teste.

Vydarené modely sa vyznačovali najmä skvelou cenovkou. Výrobca sľuboval aj lepší výkon, väčší displej, ale napríklad aj vodeodolnosť IP68 či lepšiu výdrž telefónu na nabitie – čo aj do veľkej miery splnil.

Dostupné a elegantné skladacie telefóny

Okrem predstavovania tradičným smartfónov si spoločnosť našla čas aj na inovácie, najmä pokiaľ ide o skladacie telefóny. Motorola v roku 2023 predstavila aj modely razr 40 a razr 40 ultra. Motorola razr 40 ultra priniesol veľkú externú obrazovku, ktorá poskytovala široké možnosti používania.

Zariadenie razr 40 ultra ponúka aj elegantný dizajn, výrazné farby Pantone, odolnosť voči vode a prachu, pôsobivý výkon a vyladený softvér, ktorý umožňoval používať všetky aplikácie na externej obrazovke. Nesmieme zabudnúť na model razr 40, ktorý prišiel s menšou obrazovkou, ale aj nižšou cenovkou – čím sa stal jedným z najdostupnejších skladacích telefónov.

motorola g54
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Čo môžeme očakávať v roku 2024?

Spoločnosť má stále priestor na zlepšovanie svojich zariadení. Väčšinou sa jej to darí, takže to isté môžeme očakávať aj tento rok. Po vydaní edge 40 pro sme zvedaví, čím bude spoločnosť atakovať na tých najväčších hráčov na trhu v prémiovom segmente. Motorola tiež ukázala, aký schopný môže byť štandardný model edge 40 v segmente strednej triedy, takže aj v prípade tohto modelu očakávame zaujímavé novinky.

Po modeloch razr 40 a 40 ultra očakávame, ako firma posunie hranice skladacích telefónov. Faktom je, že spoločnosť Motorola má za sebou jeden zo svojich najsilnejších rokov, a preto sme zvedaví, kam nás zavedie v roku 2024.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -