Amazon Luna je nová herná streamovacia služba, ktorá poskytne množstvo hier za najnižšiu cenu na trhu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Amazon sa v poslednom období radí medzi svetovú technologickú špičku a preto nechcú zaostávať ani v hernom priemysle, kde si pre hráčov pripravili novú platformu s názvom Luna.

Luna bude dostupná na rôznych platformách ako sú Amazon Fire TV, PC macOS. Podporovať bude aj mobilné zariadenie – iOS už bol ohlásený, avšak na verziu pre operačný systém Android si počkáme ešte niekoľko týždňov.

Amazon Luna je jednou z najlacnejších streamovacích služieb

Služba funguje podobne ako Amazon Prime Video alebo Twitch.tv a ponúkne široké rozhranie balíkov, ktoré si môžeme predplatiť individuálne za samostatné mesačné poplatky.

Amazon zatiaľ oznámil iba cenu balíka Luna +, ktorý stojí len 5,99 dolárov a obsahovať bude herné tituly ako Resident Evil 7, Control alebo Panzer Dragoon. V ponuke taktiež nájdeme balík Ubisoft, v ktorom nebudú chýbať ani vysoko očakávané novinky Assassin’s Creed: Valhalla a Far Cry 6.

Inováciou spoločnosti Amazon je mechanika hrania, ktorá urobí dojem naozaj na každého náruživého hráča. Ak sa totižto chcete vyhnúť dlhým sťahovaniam alebo máte málo miesta v úložnom priestore, Luna všetky tieto problémy vyrieši veľmi jednoducho. Po otvorení aplikácie alebo webovej stránky Luna nám bude umožnené hrať ihneď po výbere danej hry, ktorú nie je potrebné sťahovať priamo do zariadenia.

Amazon Luna
Zdroj: theverge.com

Amazon sľubuje jednoduchý spôsob hrania a zjednodušuje možnosti spotrebiteľov

Služba Luna sa zaradí medzi bohatú konkurenciu – Google Stadia, NVIDIA GeForce Now, Xbox Game Pass Ultimate, PlayStation Now, Microsoft xCloud. Všetky vyššie spomenuté služby sa do istej miery osvojili, ale zatiaľ sa medzi nimi nenašiel jednoznačný víťaz.

„Našou víziou je, že už príliš dlhú dobu je hranie až moc komplikované a drahé, a preto je našou odpoveďou Luna. Služba bude pomáhať zákazníkom k odstráneniu zložitosti, aby mohli hrať jednoduchšie. Nie sme prvými ľuďmi, ktorí začali s cloudovými hrami, ale skutočne chceme využiť toto obdobie, aby sme pomohli vybudovať svetlú budúcnosť cloudových hier,“ uviedol projektový režisér Gabi Knight pre portál CNN.

Amazon Luna
Zdroj: theverge.com

Prepojenie s Twitchom a Luna Controller

Amazon sa ďalej od konkurencie, ako aj od výrobcov konzol, odlišuje tým, že sa bude opierať o svoj vlastný herný ekosystém – vlastnia dominantnú platformu Twitch.tv, rozvíjajú cloudový biznis Amazon Web Services a stále pracujú na vlastnom hernom štúdiu.

Samozrejmosťou je teda priame prepojenie s Twitchom, do ktorého bude možné priebeh hrania vysielať priamo. Fungovať to bude aj naopak a diváci sledujúci hru cez službu Luna sa budú môcť napojiť jednoducho cez prehliadač.

K hraniu budeme môcť používať klávesnicu, myš, Bluetooth ovládač alebo oficiálny Luna Controller, ktorého cena sa vyšplhala na 49,99 dolárov. Amazon Luna otvorí svoje brány už v priebehu októbra. Pôjdete do toho?

Čo hovoríte na streamovaciu službu Amazon Luna, ktorá poskytne obrovské množstvo hier? O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch. 

Zdroj: edition.cnn.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -