NETFLIX

Táto nová aplikácia vám umožní pozerať Netflix s kamarátmi aj z pohodlia domova

Streamovacie služby ako Netflix, HBO GO alebo Disney+ musia aktuálne prekvitať novými predplatiteľmi. Koronavírus totiž zatvoril kiná po celom svete vrátane tých slovenských a všetko nasvedčuje tomu, že sa s letnou filmovou sezónou môžeme rozlúčiť. Premiéry veľkých trhákov boli odložené a podobne sú na tom aj filmové a seriálové produkcie, ktoré sú pozastavené, čo môže mať dopad na ich plánované dátumy vydania.

Jedinou možnosťou pre divákov sú teda streamovacie platformy alebo poprípade domáca zbierka DVD a Blu-ray. Sociálne dištancovanie však úplne kazí podstatu pojmu Netflix & Chill, ktorý veľmi radi praktizujeme s kamarátmi alebo priateľmi/priateľkami.

cena netflixu

Zdroj: Netflix, idownloadblog.com

Sledujte Netflix s kamarátmi na diaľku

Kvôli preventívnej karanténe si tak nemôžeme užiť Netflix so svojimi najbližšími. Za hnutie #zostandoma počas aktuálnej situácie bojuje aj naša redakcia a veľkým pomocníkom je aplikácia Netflix Party, o ktorej ste možno doteraz nikdy nepočuli. Práve vďaka tejto aplikácii sa nebudete pri pozeraní filmov a seriálov cítiť osamotene, keďže vám umožňuje pozerať Netflix spolu s kamarátmi.

Presnejšie ide o rozšírenie do vyhľadávača Google Chrome, takže vám bude fungovať iba na osobnom počítači alebo notebooku. Používatelia Netflixu na televízoroch, herných konzolách či aplikácii na telefónoch bohužiaľ Netflix Party nespustia. Čo táto aplikácia teda dokáže a ako si ju nainštalovať?

“Netflix Party je novou cestou na pozeranie Netflixu s vašimi kamarátmi online. Netflix Party synchronizuje prehrávanie videa a pridáva skupinový chat vašim obľúbeným show na Netflixe.”

Tak znie oficiálny popis aplikácie na ich webovej stránke. Môžete sa pridať k ďalším 500,000 ľudom, spojiť sa s vašimi kamarátmi a usporiadať filmový večer aj bez prítomnosti ostatných na jednom gauči. Stačí kliknúť na tento odkaz, stlačiť “Install Netflix Party” a hneď budete presmerovaní na Chrome Web Store. Tam stačí vybrať “Add to Chrome” a ualá, aplikáciu máte nainštalovanú.

Netflix Party

Zdroj: ew.com

Pre začatie spoločného sledovania musíte byť všetci predplatiteľmi Netflixu. Potom si stačí zapnúť akýkoľvek film alebo seriál a kliknúť na ikonku “NP“, ktorú uvidíte v pravom hornom rohu vášho Google Chrome. Posledným krokom je vybratie “Start Party“, čo vám vygeneruje URL odkaz.

Tento odkaz stačí poslať všetkým kamarátom, s ktorými chcete pozerať Netflix na diaľku. Odkaz všetkých presmeruje na film alebo seriál, ktorý práve sledujete. A pokiaľ aj oni kliknú na ikonku “NP”, tak budú pridaní do vašej Party. Týmto pádom budete službu sledovať zároveň všetci spolu a video môžete pauzovať pre všetkých naraz.

Dostupný bude aj spoločný chat v reálnom čase, cez ktorý môžete s kamarátmi komunikovať. Práve aplikácia Netflix Party je výborným spôsobom, ako prinútiť ľudí ostať počas epidémie doma a sledovať filmy a seriály s ostatnými na diaľku.

My vám prajeme príjemné sledovanie a určite ostaňte doma!

Zdroj: ladbible.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  KináNETFLIX

  Netflix a online stream vs kino. Výhody a nevýhody oboch typov sledovania. Čo je to vlastne kino?

  NETFLIX

  Aký bol vôbec prvý film a seriál z dielne streamovacej služby Netflix?

  NETFLIX

  Netflix v marci 2020: seriál Castlevania a iné filmové novinky

  NETFLIXVýber šéfredaktora

  Netflix vám konečne dovolí vypnúť otravnú funkciu Autoplay. Ako na to?

  Pridaj komentár