Apple zariskuje s iPhone 16 Pro. Táto hardvérová zmena sa nebude páčiť každému

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Apple po rokoch opäť riskuje s iPhone 16 Pro

Za tie roky sme si už zvykli, že Apple je opatrný pri predstavovaní veľkých zmien vo svojich smartfónoch. Na rozdiel od iných spoločností, ktoré ročne predstavia aj desiatky modelov, pozostáva portfólio produktov kalifornského technologického giganta len zo 4 zariadení. Iné firmy si môžu dovoliť experimentovať a testovať nedotiahnuté technológie na menej dôležitých modeloch. Apple však toto privilégium nemá, v dôsledku svojho biznis modelu. Musí si byť teda istý, že každá hardvérová či softvérová zmena v iPhonoch bude perfektná.

Tento strategický perfekcionizmus má výhody. Keď si kúpite iPhone, vždy viete, čo dostanete – kompletne funkčný produkt bez zbytočných, nedotiahnutých vychytávok. Na druhú stranu niektorým používateľom chýba experimentácia zo strany Apple. Dá sa totiž argumentovať, že iPhony sú nudné.

iphone 16 dizajn
Zdroj: X / @MarkozNewz

Najväčšia hardvérová zmena za posledné roky

Nech už patríte do ktoréhokoľvek z týchto dvoch táborov, nasledujúca hardvérová zmena vás určite nadchne. Apple totiž v nasledujúcej generácií telefónov iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max predstaví nové hardvérové tlačidlo, ktoré sa bude nachádzať na strane rámu. Zaujme najmä nadšencov fotografovania.

O zavedení tzv. „Capture Button“ sa hovorí už dlho. Teraz však portál 91mobiles prináša reálny pohľad na to, ako by mohlo v praxi vyzerať a fungovať.

Samotné tlačidlo sa má nachádzať na pravej strane tela, v spodnej časti pod tlačidlom na uzamykanie telefónu. Ako prvýkrát špecifikoval portál The Information, tlačidlo má reagovať nielen na dotyk, ale aj silu stlačenia. V praxi má fungovať podobne ako spúšť na klasickom fotoaparáte pri zachytávaní fotiek v horizontálnej polohe. Polovičným stlačením teda zaostríte, plným stlačením vytvoríte fotografiu alebo spustíte nahrávanie videa.

Okrem toho budete vedieť pomocou Capture Button približovať a odďaľovať záber posúvaním prsta zo strany na stranu.

Ešte lepšie fotoaparáty

Veľkých vylepšení sa dočkajú aj fotoaparáty. iPhone 16 Pro a 16 Pro Max dostanú úplne novú 48 Mpix ultraširokouhlú kameru, ktorá bude kombinovať pixely do 12 Mpix výsledných fotografií. Senzor bude väčší a ponúkne lepší výkon pri horších svetelných podmienkach. Pravdepodobne bude tiež možné fotiť 48 Mpix ultraširokouhlé fotografie v režime „MAX“, respektíve „RAW MAX“.

Menší Pro model tento rok taktiež konečne dostane teleobjektív s 5-násobným optickým priblížením zo série Pro Max.

Zabudované AI funkcie

Nové uniknuté informácie taktiež potvrdzujú predchádzajúce dohady o prítomnosti AI funkcií v iOS 18, ktorý by mal byť predstavený ešte v júni na konferencii WWDC. Nie veľmi pozitívnou správou však je, že niektoré z nich budú použité exkluzívne v Pro modeloch a používatelia s iPhone 16 a 16 Plus k nim nebudú mať vôbec prístup.

vsetky iphone 15
Zdroj: Apple

Väčšie batérie

Ďalšou hardvérovou zmenou, ktorá sa bude týkať Pro modelov, sú značne väčšie batérieiPhone 16 Pro Max by mohol byť doteraz najlepším iPhonom, čo sa výdrže batérie týka. Tento model bude disponovať 4 676 mAh článkom oproti 4 441 mAh, ktoré sa nachádzajú v 15 Pro Max. Ide o 5-percentné navýšenie.

Predchádzajúci leak, o ktorom informoval portál GSMArena, na základe uniknutých prototypov odhalil, že aj menší iPhone 16 Pro sa dočká väčšej batérie. V prípade tohto modelu môžu používatelia očakávať 3 355 mAh kapacitu oproti 3 274 mAh, ktoré sa nachádzajú v iPhone 15 Pro. V tomto prípade sa Apple zmohol na 2,5-percentné navýšenie. Nie je to veľa, no vzhľadom na prítomnosť väčšieho displeja a väčšieho teleobjektívu si viac ani pýtať nemôžeme, keďže miesta v tele telefónu nie je veľa.

Aký máte názor na hardvérové zmeny, ktoré má priniesť generácia iPhone 16 Pro? Mrzí vás, že Capture Button sa nedostane aj do klasického iPhone 16? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -