KináTržby v kinách

Bohemian Rhapsody vs. Fantastické zvery 2: Súboj miliardy! | TRŽBY V KINÁCH #48

Nie je zárobok ako zárobok. Odjakživa platí, že samotné tržby vám toho o úspechu filmu veľa neprezradia, ak nepoznáte výdaje štúdia na jeho produkciu (v prípade sérií aj tržby predchádzajúcich dielov). Aj preto dúfam, že krátke porovnanie, na ktoré sa dnes pozrieme, pre vás nebude až tak zvláštne. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

fantastické zvery 2

Zdroj: kisspng.com, time.com

Bohemian Rhapsody vs. Fantastické zvery 2

Prvé miesto zaujal animák Ralph búra internet, ktorý si v USA počas druhého víkendu zarobil 25,7 milióna dolárov. Film takmer identicky kopíruje úspech obľúbeného počinu Vaiana: Legenda o oceáne so 120 miliónmi na účte 12 dní po premiére. Celosvetovo si zarobil už takmer 207 miliónov dolárov, čo však s masívnou cenovkou 175 miliónov nie je až tak veľa, ako sa zdá.

Druhé miesto obsadil nový Grinch štúdií Universal a Illumination, ktorý si cez víkend zarobil 17,7 milióna. Jeho celosvetový zárobok tým navýšil na sumu 268,3 milióna dolárov. Väčšina pochádza z USA, no zárobky sa onedlho ešte zvýšia – po po premiére v Japonsku, Číne, Kórei a Rusku. S tretím miestom nasleduje film Creed II so sumou 16,8 milióna. Pokračovanie je o niečo výkonnejšie ako originál, čo je dobré znamenie pre budúcnosť ságy Adonisa Creeda. Celosvetovo má na konte 92,5 milióna dolárov.

Spoznajte kapelu Queen v prvom traileri na Bohemian Rhapsody!

Zdroj: ew.com

Štvrté miesto patrí filmu Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, ktorý si počas tretieho víkendu zarobil 11,2 milióna. V USA si ani zďaleka nezarába tak dobre ako prvá kapitola novej série zo sveta Harryho Pottera. Celosvetovo už však o 20 miliónov prekonal hranicu pol miliardy. Aj keď toto číslo znie krásne, prvej časti sa ani zďaleka nevyrovná. Obzvlášť s ohromným 200-miliónovým rozpočtom si štúdio musí premyslieť smer nasledujúcich troch filmov.

Piatou priečkou nám rebríček uzatvára hit Bohemian Rhapsody so sumou 8,1 milióna počas piateho víkendu. Film o živote Freddieho Mercuryho už celosvetovo taktiež prekonal zázračnú hranicu pol miliardy so zárobkom 539,5 milióna dolárov. Porovnávať ho s novými Fantastickými zvermi je možno trochu zvláštne, no tento film skvelo dokazuje, že u divákov môže uspieť aj niečo iné ako staré známe univerzá. Svoj rozpočet znásobil viac ako 10-krát a stal sa najúspešnejším hudobným životopisným filmom vôbec.

 1. $25,756,000   Ralph Breaks the Internet
 2. $17,730,000   Dr. Seuss’ The Grinch
 3. $16,832,863   Creed II
 4. $11,200,000   Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
 5. $8,100,000     Bohemian Rhapsody
 6. $7,150,000     Instant Family
 7. $6,500,000     The Possession of Hannah Grace (Ve spárech ďábla)
 8. $4,700,000     Robin Hood
 9. $4,400,000     Widows (Vdovy)
 10. $3,900,000     Green Book

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár