Krutý boj o diváka začína. Markíza a JOJ proti sebe nasadia dva hitové seriály

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Joj a Markíza budú bojovať o diváka dvojicou seriálov

Ne televíznych obrazovkách Slovákov vypukne vojna. Budú v nej bojovať dve strany, a to obľúbené stanice Joj a Markíza. Jedny z ich najobľúbenejších projektov, ktoré sa v oboch ohľadoch stali hitmi, už z TV programu vymizli. Pre Markízu to bol koncom novembra Dunaj, k vašim službám a pre Jojku zasa Nemocnica. V nečakanom zvrate udalostí to však teraz vyzerá tak, že seriály budú opäť súperiť v tom istom čase o toho istého diváka.

Jednoznačným kráľom televízneho vysielania sa v posledných mesiacoch stala dobová rodinná sága Markízy z prostredia bratislavského OC Dunaj. Divákov zaujalo najmä hviezdne obsadenie, plné mien ako Kristína Svarinská, Marek Rozkoš, Zdena Studenková, Emil Horváth ml., Tomáš Maštalír, Filip Tůma, Ján Koleník a ďalší. Námet Jana Coufala a Filipa Bobiňského zabodoval, keďže príbeh plný drámy a srdcervúcich situácii pravidelne priťahoval k televíznym obrazovkám viac ako 500 tisíc Slovákov.

slovensky serial dunaj markiza
Zdroj: Markíza

Dunaj začal divákom chýbať koncom novembra, pričom na nich čakala ešte špeciálna vianočná epizóda. Tá sa odvysielala 5. decembra. Odvtedy diváci netrpezlivo čakajú na začiatok vysielania novej série, ktorý Markíza oznámila na 23. januára 2024. Konkurenčná stanica Joj však váhala s predĺžením ich seriálového hitu a zdalo sa, že boj s Dunajom vzdali.

Nemocnica sa nakoniec vráti skôr

Jojka zaujala svojich divákov seriálovou drámou z nemocenského prostredia. Nemocnica bavila v priemere 300 až 400 tisíc divákov, pričom vysielať sa prestala v decembri. Pôvodne televízia plánovala pokračovanie Nemocnice až vo februári, no po ohlásení začiatku vysielania konkurenčného Dunaja spravili zmeny v programe. Joj napokon oznámila, že uvedie premiérovú epizódu novej série Nemocnice taktiež 23. januára 2024, teda v rovnaký deň, ako sa na obrazovky vráti megahit Markízy.

Televízia Joj do vysielacieho času Nemocnice dočasne zaradila taliansky kriminálny seriál Viola. Ten budú diváci kvôli programovým zmenám vidieť na obrazovkách o niečo dlhšie, pôvodne mal totiž akurát vyplniť medzeru medzi sériami nemocenskej drámy. Keďže tá sa však vráti o pár týždňov skôr, Joj bude Violu vysielať súčasne s Nemocnicou.

V prípade hitového seriálu Jojky pôjde o poslednú sériu. Vysielať sa bude od februára do leta tohto roku, pričom televízia už má plány na náhradu. Na jeseň si diváci vychutnajú príchod úplne nového seriálu s názvom Ranč, na ktorom budú spolupracovať tvorcovia Nemocnice, informovala Joj. Na obrazovkách navyše spoznáte viacero rovnakých hereckých tvárí, ktoré hviezdia aj v dráme z lekárskeho prostredia.

O čom bude Ranč?

„Rodina drsnej a hrdej Zity Zemanovej potrebuje udržať Ranč a celý statok so vzácnymi koňmi nad vodou. Jediná šanca, ako znovu oprášiť lesk rodiny, je vrátiť sa k ťažbe zlata a drahých kovov v opustených baniach, ktoré im už dlho patria. Objaví sa však Zitina nenávidená rivalka Anna, nasledovať bude stretnutie Anninej vnučky Nely so Zitiným vnukom Ondrejom a z minulosti sa začnú vynárať pochované tajomstvá kamarátov z mladosti…,“ uvádza popis JOJ-ky.

Ako spomíname vyššie, v príbehu budú dominovať známe herecké tváre z Nemocnice. Spoznáte mená ako napríklad Nela Pocisková, Noël Czuczor, Dávid Uzsák, Roman Poláčik, Viktória Petrášová, Henrieta Mičkovicová či Jana Oľhová.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -