Novinka, ktorá vás dostane. Mapy Google vylepšujú prehľadnosť navigácie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mapy Google vám pomôžu lepšie sa zorientovať pri režime navigácie

Všetci isto vieme, na čo slúžia Mapy Google. Okrem zábavných situácií, kedy ich ľudia využijú napríklad na označenie zrazeného stĺpu Andreja Danka ako pamiatku, ide hlavne o prvotriednu aplikáciu na navigáciu. Aj v kontexte silnej konkurencie akou je Waze (ktorý taktiež vlastní Google) sú Mapy stále prvou voľbou pre mnohých používateľov pri presune z bodu A do bodu B. Okrem navigácie peši či hromadnou dopravou ponúkajú aj režim navigácie pri jazde autom, ktorý sa teraz značne vylepší, informuje 9to5Google.

Samotná aplikácia disponuje viacerými možnosťami zobrazenia. Dostupný je typ mapy zo satelitných snímok alebo „terén“, ktorý pomáha rozlíšiť výškové rozdiely. Väčšinu času však používatelia trávia v predvolenom režime, ktorého dizajn prešiel kontroverznou zmenou. Aj po inakšej farebnej palete, než na akú sme boli zvyknutí, ostáva tento režim najvernejším pomocníkom pri navigácii.

Iba v predvolenom režime sú dostupné aj iné podrobnosti mapy, ako napríklad Street View či zobrazenie aktuálnej premávky. Všimnúť si tu tiež môžete režim3D“, ktorý, ako nasvedčuje názov, zobrazuje trojrozmerné prvky vo vašom okolí. Teda najmä budovy a objekty infraštruktúry.

3D aj počas navigácie

Novinka ohľadom navigácie, na ktorú upozorňuje portál 9to5Google, sa týka práve režimu navigácie pri zapnutom zobrazení 3D. Niektorým používateľom operačných systémov Android aj iOS sa pri navigácii začali zobrazovať 3D budovy, čo môže pomôcť pri zorientovaní sa v skutočnom svete. Novinka zatiaľ nie je dostupná pre všetkých a Google ju ešte testuje. Očakávame však, že v najbližšej dobe ju vydajú celoplošne.

mapy
Zdroj: X / NewMediaACDMY

Pri navigácii so zapnutým režimom 3D vidíte trojrozmerné budovy iba pri pomerne priblíženom prehľade. Užitočný bude najmä pri jazde v meste. Ak by vám nejaký prvok mal zavadziať alebo prekrývať cestu, Mapy Google ho spriehľadnia. Pri rýchlejšej jazde napríklad na diaľnici, kedy sa mapa automaticky oddiali, sa režim 3D budov vypne.

Niektorí používatelia na Reddite si všimli, že zobrazenie 3D prvkov v navigácii im funguje aj v Android Auto. Väčšina ľudí si ale na funkciu bude musieť ešte chvíľu počkať. Zatiaľ taktiež nie je jasné, či bude novinka sprístupnená aj v Apple Carplay.

Páči sa vám zobrazovanie 3D budov pri navigácii? Budete tento režim používať, alebo ho považujete za zbytočný? Napíšte nám vaše názory do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -