Hnusná zelená a nevýrazné šedé cesty. Mapy Google priniesli katastrofálnu zmenu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mapy Google majú nový dizajn, používatelia sú zhrození

Už to poznáte. Ste na niečo zvyknutí dlhé roky a inak si to ani neviete predstaviť, no vtom sa spoločnosť rozhodne, že to všetko zmenia. Podobnou emóciou si práve prechádzajú po celom svete používatelia jednej z najobľúbenejších aplikácií na navigáciu na svete. Mapy Google priniesli rozsiahlu aktualizáciu dizajnu. Zmenili sa farby, vzhľad hraníc aj kontrast ciest – jednoducho takmer všetko, čo sa zmeniť dá. A ľudia teraz prosia spoločnosť, aby im vrátili starý vzhľad aplikácie.

Samotnú zmenu Google testuje už zopár mesiacov. Portál 9to5Google o chystaných zmenách informoval ešte počas augusta, pričom prvé reakcie neveštili nič dobré. Dlhoroční používatelia Máp Google si všimli, že svetlejšia voda a zarastené plochy s viac zeleným odtieňom pripomínajú Apple Mapy.

Cesty samotné sú teraz šedé, túto farbu používatelia na Reddite komentujú ako „nevýraznú“. Niektorí nový dizajn označujú za menej čitateľný s tým, že ak by mohli, okamžite by farby zmenili na tie staré.

Tvrdá rana pre rozpoznateľnosť prvkov na mape

Google dal lesom „toxickú zelenú“, hovoria stovky komentárov pod príspevkom na populárnej sociálnej sieti. Kritici nového dizajnu najmä hovoria o tom, že celá farebná paleta je menej výrazná a oblasti a prvky na mape sa zlievajú. Stávajú sa totálne nerozpoznateľnými.

Zmena sa dotkla aj náčrtu trasy, čo si všimnú používatelia, ktorí Mapy Google využívajú na navigáciu. Samotná trasa je teraz sýta tmavo-modrá a vytvára nepríjemný kontrast so zvyškom jemných farieb. Pri pozeraní sa na ňu „ťahá oči“. Vodiči tiež neocenia, že diaľnice a rýchlostné cesty už nie sú zvýraznené žltou farbou, ale majú len o niečo tmavší šedý odtieň.

Typický Google mení to, čo bolo bez problémov a bezdôvodne to zhoršuje,“ komentoval nový dizajn jeden z nespokojných používateľov. Šťastnejší budú tí, ktorí aplikáciu využívajú v tmavom režime, ktorý ostal nezmenený.

V svetlom režime sa zmenilo aj sfarbenie navigačného panela v hornej časti obrazovky, ktorý dopĺňa rad maličkostí, ktoré v súčte tvoria výsledok, ktorý je totálne odlišný od toho, na čo sme zvyknutí. Budeme si musieť počkať na to, aby sme zistili, či ide len o silu zvyku. Rozhorčenie používateľov však nasvedčuje, že ich to len tak ľahko neprejde.

Čo si o týchto zmenách v dizajne Máp Google myslíte vy? Pozdávajú sa vám nové farby, alebo by ste radšej vrátili tie staré? Napíšte nám vaše názory do komentárov pod článkom.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Je to asi vec vkusu, ale mne sa nové farby páčia viac…cesty dostali farbu bližšie k tomu, ako vyzerajú v skutočnosti…za mňa určite krok správnym smerom

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -