Christopher Nolan a Cillian Murphy budú znovu spolupracovať. Aký film pripravujú?

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Christopher Nolan a Cillian Murphy opäť spoja sily v novom filme Oppenheimer

Universal Studios a firma Syncopy oznámili, že dohady okolo hlavnej hviezdy ďalšieho filmu od svetoznámeho režiséra boli pravdivé. Christopher Nolan pripravuje nový film s názvom Oppenheimer a hlavnú postavu si zahrá Cillian Murphy. Christopher Nolan s ním už pracoval na niekoľkých filmoch ako napríklad Dunkirk, Trilógia Temný rytier alebo Počiatok, ale Murphy nikdy nestvárnil hlavnú postavu. Nadchádzajúci film sa zaoberá Robertom Oppenheimerom, ktorý počas 2. svetovej vojny vyvíjal atómovú bombu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Dohady o štúdiu sa ukázali ako pravdivé

Po dlhšej dobe však príde k zmene štúdia, s ktorým bude Nolan na filme spolupracovať. Ako viaceré zdroje avizovali, kvôli nezhodám medzi režisérom a Warner Bros. bude tento film už oficiálne produkovaný štúdiom Universal. Oppenheimer má premiéru v USA naplánovanú na 21. júla 2023. Výroba by mala začať v prvej štvrtine roka 2022 a ďalšie herecké obsadenie zatiaľ nie je známe.

christopher nolan štúdio
Zdroj: wallpapercave.com

Hoci to vyzerá na veľkú zmenu, Nolan už aj v minulosti pracoval s iným štúdiom než Warner Bros. Film Dokonalý trik (The Prestige) z roku 2006 vydalo Disney a Interstellar z roku 2014 si rozdelili Warner Bros. so štúdiami Paramount.

Nolanove zvyky sa aj napriek pandémii nezmenili

Okrem réžie si Nolan zobral na starosť aj scenár, producentkou bude Emma Thomas. Aj tentoraz bude režisér nakrúcať na IMAX kameru s 65mm filmom. Príbeh Oppenheimera je založený na knihe, ktorá vyhrala Pulitzerovu cenu, s názvom American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppeneheimer. Autormi knihy sú Kai Bird a Martin J. Sherwin.

Trailer na 5. sériu Peaky Blinders cillian murphy
Zdroj: esquire.com

V oficiálnom vyjadrení taktiež stálo, že film Oppenheimer bude celosvetovo distribuovaný do kín. Nolan tak nezostal nič dlžný svojej povesti zástancu kino premiér. Aj keď do premiéry zostáva ešte veľa času, je otázne, aká bude dovtedy situácia v rámci pandémie, a ako to ovplyvní výsledky box office.

Čo vravíte na ďalšiu spoluprácu Cilliana Murphyho a Christophera Nolana? Šli by ste si film pozrieť aj do kina? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -