Čo nás najnovšie čaká vo svete anime a mangy?

Nenechajte si ujsť

„Alita: Bojovy anjel“ konečne zlomil Hollywoodsku Anime kliatbu!

Kráľ filmového sveta James Cameron konečne dostal do kín svoj vysnívaný projekt Alita. Keďže ale potreboval, aby doba dobehla jeho digitálne vízie, musel počkať pár rokov. Vďaka tomu sa pustil do menšieho filmu s názvom Avatar. Avšak namiesto jedného sequelu sa ich rozhodol nakrútiť rovno 4. Čo nás na jednej strane teší. Avšak na druhej strane, vďaka tomu strávi v tomto svete priveľa času, čiže ho nebude môcť minúť na jeho originálne projekty.

Našťastie sa workoholik Camerom stihol pustiť aj do produkovania (kde je trailer na nového Terminátora?). Alitu však považujem za jednoznačne najlepšiu manga/anime adaptáciu všetkých čias. Vizuálne efekty na TOP úrovni (Alita je doslova živá), dej našťastie nenahustili do jedného filmu (od začiatku plán na trilógiu), bojové scény boli uveriteľné a perfektne nachoreografované. Škoda len Valentínskeho marketingu, určite by inak Alita zarobila oveľa viac. Podľa boxoffice.com má ku dnešnému dňu celosvetovo 401 miliónov, a to by malo stačiť na jej pokračovanie. Takže mňam.

Zdroj: superherohype.com

Dicaprio a Akira?

Akira je nielen epická, kultová, sci-fi manga. Je to aj anime, ktoré preslávilo japonských animátorov ako aj samotné anime vo svete. Filmová adaptácia to však mala ťažké. Stihli si na nej vylámať zuby Stephen Norrington (Blade), bratia Hughesovci (Z pekla) a motali se okolo nej aj Christopher Nolan, George Miller alebo Justin Lin. A čo ostatné filmové anime adaptácie? Dragonball je filmový mega FAIL. Neflixovský Death Note šiel svojou cestou (nie príliš šťastnou), no a Ghost in the Shell dopadol dobre iba vizuálne. Našťastie prišiel jej producent, Leonardo Dicaprio!

O Leovi už vieme pomerne dlho. Novinky, ktoré posúvajú projekt až ku zelenej je ale napríklad meno režiséra Taika Waititiho (Thor: Ragnarok) ale aj dohoda Kalifornie o ich úľave na daniach vo výške 18,5 milióna dolárov. Pokiaľ sa teda celý film nakrúti tam. Podľa plánu by mal štáb stráviť v Kalifornii 71 dní a vytvoriť skoro 5 tisíc pracovných miest. Držíme palce!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=nA8KmHC2Z-g]

Samurai 8 – Tvorca Naruta príde na Jar s novou mangou

Masashi Kishimoto sa venoval Narutovi v rokoch 1999 až 2014. Naruto sa stal jednou z najpopulárnejších mang na celom svete. Netrvalo dlho a prišla aj mega úspešná anime séria. Tá mala svoje chyby, hlavne takzvané „filler“ epizódy. To sa stáva skoro každému anime, ktorému sa podarí predbehnúť svoj mangu. Kým sa totiž čaká na pokračovania, musia animátori prísť s „vatou“.

Malý TIP: Ak chcete zažiť skoro „dokonalé“ napozeranie, vyhľadajte si Naruta Kai, ten je zostavený bez fillerov (takto sa dá pozerať aj skrátený Dragonball Kai). Pokračovanie Naruta s názvom Boruto už spomínať nebudem, keďže jemu sa Masashi venuje už iba okrajovo. A zároveň nespĺňa fanúšikovské očakávania.

Autor sa chcel teda naplno začať venovať svojmu novému projektu. Zatiaľ sa mu ho darí držať v tajnosti. Vieme iba to, že sa bude jednať o poriadne sci-fi so samurajskou tématikou. On sám však do sveta vypustil pár obrázkov, ktoré nás navnadili poriadne. Čo na ne hovoríte Vy?

Zdroj: crunchyroll.com

Japonsko konečne nakrúca filmy podľa Anime!

Donedávna sa hovorilo: „Iba Hollywood dokáže nakrútiť filmy podľa anime, Japonci nech radšej kreslia.“ Bolo to najmä kvôli ich obrovskému rozpočtu, technickej vyspelosti a sebeckosti v obsadzovaní bielych hercov, ktorí prilákajú divákov po celom svete. To však už v dnešnej dobe neplatí. Japonská kinematografia začala chrliť filmové adaptácie a niektoré z nich môžme s kľudom označiť za PECKY skoro po každej stránke! Či ostali verný adaptácii, to už je druhá vec…

Inuyashiki

Film o dvoch kyberneticky vylepšených pozemšťanoch mimozemšťanmi. Prvý chce využiť svoje schopnosti iba pre dobro. Ale čo ak má druhý z nich nábeh na sériového vraha?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0LDxkPWsgcQ]

Trilógia „Rurouni Kenhsin“

Známy aj pod názvom Samurai X. Vrah, ktorý obratil katanu opačne, aby už nikdy nezabil.  Jedna z prvých veľkorozpočtových filmových adaptácii z Japonska. Súboje sú masaker.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bXkyJxyJT3E]

Parasyte Part 1 a 2

Izumi je obyčajný stredoškolák, ktorého napadne mimozemská forma života. Parazit sa mu chce dostať do mozgu, čo mu nevyšlo a zahniezdil sa mu iba v ruke. Ostatní ľudia však takéto šťastie nemali. A teraz pozor na smiech, myslím to vážne! Dokáže sa Izumi skamarádiť so svojou „pravačkou“ a zachrániť tak ľudstvo?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=dcVuEbnq-8Y]

Máte svoje obľúbené mangy/anime, ktoré by ste radi videli na filmovom plátne? 

Zdroj: youtube.com, youtube.com, youtube.com, csfd.cz, joblo.com, cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -