Komiks Cyberpunk 2077: Trauma Team oficiálne potvrdený. Príde ešte pred vydaním hry

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Pozitívne i negatívne správy

Nadchádzajúci počin autorov fantastickej RPG trilógie The Witcher je bez akéhokoľvek namietania a pochybovania najočakávanejšou hrou súčasnosti. Nemožno sa príliš čudovať, nakoľko za projektom stojí poľské štúdio CD Projekt, a to si práve vďaka spomínanej sérii vydobylo obrovské renomé. Zdá sa však, že ich novinke bude predchádzať Cyberpunk 2077 komiks, ktorý nám umožní preniknúť do futuristického sveta.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ak by vás tieto správy náhodou obišli, novinka z dielne poľských vývojárov bola opätovne odložená. Terajší dátum vydania je nastavený na 19. novembra 2020. Všetci dúfame, že to bude posledné preloženie, čiže sa na jeseň konečne pustíme do futuristických potuliek i akčných prestreliek v RPG hre, ktorá naštartuje terajšiu hernú dekádu.

Každopádne, najnovšie bolo oznámené, že samotnému vydaniu budú predchádzať plnohodnotné a oficiálne komiksové príbehy, ktoré aspoň sčasti vyplnia dieru medzi pôvodným a terajším dňom D.

Cyberpunk 2077 komiks už v septembri

Séria nazvaná Trauma Team na sebe nesie nálepku štúdia CD Projekt, pričom o vydanie sa postará známe Dark Horse Comics (to mimochodom nezriedka vydáva artbooky k hrám). Na komiksovej adaptácii sveta pracujú známe mená ako Cullen Bunn alebo Miguel Valderrama, pričom v oboch prípadoch ide o skúsených kreatívnych autorov.

Hlavnou hrdinkou by mala byť akási Nadia, členka organizácie Trauma Team International,  ktorej tím je zabitý počas záchrannej misie. Následne však prijíma ďalšiu nebezpečnú úlohu, do ktorej sa púšťa v sprievode nových partnerov. Čoskoro ale zisťuje, že sa ocitla v ešte väčšom nebezpečenstve, ktoré ju môžu stáť život.

Cyberpunk 2077 komiks
Zdroj: playgwent.com

Séria by mala byť zložená zo štyroch príbehov (tridsaťdva stranových komiksov), ktoré utvoria jednu dejovú líniu. Je otázne, či bude nejako súvisieť s hlavným príbehom, avšak môžeme predpokladať, že by mohli byť situácie z pestrofarebných stránok jednotlivých čísel spomenuté v hre. Ak sa v nej rovno neobjaví spomínaná Nadia.

Jeden zošit vás vyjde na 3,99 dolára, čo je menej ako štyri eurá. Zakúpiť si ho budete môcť 9. septembra 2020, a to prostredníctvom oficiálnej Dark Horse stránky. Nie je však vylúčené, že ho získajú tunajší distribútori a nákup by bol predsa len o niečo pohodlnejší (i keď pravdepodobne aj nákladnejší).

Prečítate si toto komiksové dobrodružstvo, prípadne sa rovno vrhnete do futuristického sveta prostredníctvom očakávanej hry? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: darkhorse.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -