Hra Cyberpunk 2077 bude hodnotená 18+ kvôli sexu, nahote, drogám a smrti

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Literárny žáner kyberpunk je špecifický špinavými neónovými mestami, v ktorých vládnu drogy, mafia a prostitúcia. Adaptáciu tohto žánru na filmové plátna výborne zvládli snímky Blade Runner a jeho pokračovanie Blade Runner 2049, ktoré do bodky vystihli krásy aj hrôzy dystopického sci-fi sveta.

Vo sfére videohier je kyberpunkových titulov značne menej, no medzi tie autentickejšie môžeme zaradiť Deus Ex: Human Revolution alebo žánrovku Observer. Prevratným titulom v tomto žánri bude nepochybne hra Cyberpunk 2077 od poľského vývojárskeho štúdia CD Projekt, ktoré má na konte jednu z najlepších hier videoherného priemyslu – Zaklínač 3: Divoký Hon.

cyberpunk 2077
Zdroj: youtube.com

Hra Cyberpunk 2077 s hodnotením 18+

Príbeh titulu Cyberpunk 2077 nás zavedie do mesta zvaného Night City, ktorému nebudú chýbať žiadne špecifické znaky žánru kyberpunk. V centre mesta sa môžeme tešiť na výškové mrakodrapy ovešané neónovými svetlami, zatiaľ čo v špinavých častiach mesta bude vládnuť chudoba, drogy a prostitúcia.

Tento fakt nám potvrdzuje aj prvé verejné hodnotenie hry, ktoré neúprosne dostalo rating 18+. Presnejšie sa jedná o únik z brazílskej stránky, ktorý už z nej síce bol stiahnutý, no Reddit používateľ JordhanMK stihol uverejniť screenshot. Portál PCGamesN taktiež potvrdil, že štúdio CD Projekt nezostane svojej povesti nič dlžné a prinesie nám jazdu neprístupnú pre mladších hráčov.

Cyberpunk 2077
Zdroj: somosxbox.com

Na čo všetko sa teda môžeme pripraviť? Hra bude podľa úniku obsahovať „intenzívny sexuálny vzťah“, „nahotu“, „prostitúciu“, „sexualizáciu“, „sexuálny jazyk“ alebo „sexuálne potešenie“. Tieto informácie korešpondujú s predchádzajúcimi vyhláseniami štúdia ohľadom sexuálnych scén.

Tie budú spracované z pohľadu prvej osoby, podobne ako všetky ostatné cutscény v hre. Počas kola otázok a odpovedí so štúdiom sme sa taktiež dozvedeli, že tieto sexuálne scény boli nahrávané motion capture technológiou. Už samotná hra Zaklínač 3: Divoký Hon nám ponúka jasnú predstavu o tom, že sa štúdio CD Projekt nijakým spôsobom neštíti sexuálnych scén a nahoty.

Smrť a drogy nemôžu chýbať

Hodnotenie 18+ ale nesúvisí výhradne iba so sexuálnym podtónom titulu. Niektoré scény budú totiž obsahovať aj „samovraždu“, „krutosť“ či „úmyselnú smrť“. Chýbať nebude ani užívanie a obchodovanie s drogami. K tomuto úniku sa na sociálnej sieti Twitter vyjadril aj hlavný quest dizajnér hry Pawel Sasko, ktorý pohotovo odpovedal: „Ste prekvapení? My sa s tým nej*beme.

Týmto pádom máme potvrdené, že únik informácií nie je obyčajným výmyslom, no úprimne sme od hry nič iné ani neočakávali. Do mesta Night City v hre Cyberpunk 2077 nazrieme už 17. septembra 2020 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Nebyť skoršieho odkladu sa po meste prevážame už niekoľko dní.

Čo hovoríte na takéto špecifické hodnotenie hry? Váš názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: vg247.com, pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -