Diváci sa majú na čo tešiť. Toto je 10 najočakávanejších filmov 2024

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najočakávanejšie filmy v roku 2024

Rok 2023 je za nami a v mnohých ohľadoch to bolo skvelé obdobie pre filmovú tvorbu. Aj keď finančne pohoreli viaceré komiksovky, na druhú stranu sme však dostali kriticky i divácky úspešné hity, ktoré zarobili cez miliardu dolárov. Určite vám neunikli snímky ako Oppenheimer a Barbie, čo nás však čaká v roku 2024? Pozrite sa spolu s nami na zoznam najočakávanejších filmov, ktorý vychádza z počtu zobrazení stránok na portáli IMDb.

10. Lovec Kraven (Kraven the Hunter) – 29. 08. 2024

V hlavnej úlohe filmu Kraven the Hunter sa objaví Aaron Taylor-Johnson ako Sergei Kravinoff, syn ruského zbohatlíka, ktorý sa presťahoval do Spojených štátov. Jeho otca si zahrá Russell Crowe a ide o poriadneho násilníka a krutého muža. K jeho úlovkom patrí nielen divá zver, ale aj každá konkurencia, ktorá by sa mohla ukázať. Pôjde o poriadne divokú komiksovku, ktorú v spolupráci s Marvel Studios produkuje Sony.

9. Gladiátor 2 – 21. 11. 2024

Gladiator
Zdroj: looper.com

Kto by nepoznal ikonický veľkofilm z roku 2000 od Ridleyho Scotta. Pokračovanie sa bude venovať odrastenému Luciusovi, synovi Commoda. Na chlapcovi Maximus zanechal dojem a videl silu jednotlivca, ako sa dokáže vzoprieť. Druhý film tak bude sledovať jeho osudy a bude o jeho boji proti v tom čase neotrasenej Rímskej ríši. Zahrá si ho mladý herec Paul Mescal, ktorý zažiaril v seriáli Normálni ľudia a v minulosti si vyslúžil aj nomináciu na Oscara za film Aftersun.

8. Protivné baby (Mean Girls) – slovenská premiéra neznáma

Protivné baby sa vracajú po prvom sfilmovaní v roku 2004. Zbožňovaná tínedžerská komediálna dráma sa stala kultovou záležitosťou kvôli nesmiernemu množstvu hlášok a scén, na ktoré diváci dodnes nevedia zabudnúť. Verzia z roku 2024 bude čiastočným reštartom, uvidíme len zopár pôvodných postáv, so scenárom od Tiny Fey však má veľké šance stať sa budúcou ikonou.

7. Madame Web – 15. 02. 2024

Madame Web predstaví samostatný príbeh Cassandy Webb, ktorú si zahrá Dakota Johnson. Je medičkou, ktorá sa pri záchrane jedného z pacientov sama dostane na pokraj smrti. Táto udalosť jej prinesie jasnovidecké schopnosti, pri ktorých vidí útržky možnej budúcnosti.

Kým sa hlavná hrdinka snaží stotožniť so svojimi novými silami, stretáva sa so záhadným mužom menom Ezekiel Sims (stvárňuje ho Tahar Rahim). Okrem toho, že tiež vidí budúcnosť, prichádza v obleku, ktorý silne pripomína Spider-Mana. Nebude však na dobrej strane a všade za sebou necháva chaos a mŕtve telá, čomu sa snaží Cassandra zabrániť.

Jej život sa pri tom spojí aj s tromi ďalšími ženami. Prichádza Julia Carpenter v podaní Sydney Sweeney, Mattie Franklin, ktorú hrá Celeste O’Connor a Anya Corazon, ktorú stvárňuje Isabela Merced. Ich osudom je stať sa rozličnými verziami Spider-Woman (alebo jej podobným hrdinkám)

6. Deadpool 3 – 25. 07. 2024

deadpool 3 film
Zdroj: TMDB

Fanúšikovia čisto filmovej tvorby z Marvel Cinematic Universe majú počas roka jedinú vyhliadku. Navyše ide o vysoko očakávaný príchod antihrdinu s nekonečnou zásobou vtipných hlášok. Snímka by mala prekvapiť divákov vo viacerých spôsoboch. Hugh Jackman sa vráti ako Wolverine a bude nosiť aj svoj ikonický komiksový žltý kostým. Navyše bude mať aj ozajstné, nie len digitálne zaťahovacie drápy, na ktoré má priestor na rukaviciach. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -