Aká bude dĺžka filmu Pacific Rim: Uprising? Režisér ju oficiálne potvrdzuje a prezrádza nám, prečo je perfektná!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Steven S. DeKnight, režisér filmu Pacific Rim: Uprising, konečne oficiálne potvrdil, že runtime bude predsa len zhodný so jeho predchodcom. Táto informácia prichádza len chvíľu potom, čo bolo zverejnené, že Justice League bude najkratším filmom DCEU. Práve preto sa o dĺžke filmov momentálne vcelku dosť diskutuje, pričom všetci sa snažia prísť na dokonalý runtime, ktorý uspokojí každého. Mnoho divákov pritom vyžaduje, aby epické filmy disponovali dĺžkou okolo troch hodín. Ako však na túto situáciu reagujú niektorí filmári? A aká bude presná dĺžka filmu Pacific Rim: Uprising?

Dĺžka filmu Pacific Rim: Uprising

Tvrdenie, že čím je film dlhší, tým je epickejší, už bolo dávno vyvrátené. Nedávno to bol napríklad Dunkirk režiséra Christophera Nolana. Väčšina filmov môže z krátkej dĺžky dokonca vyťažiť – tá totižto zaistí, že aj keď snímka nie je extrémne pútavá, diváci sa pri nej nebudú nudiť pridlho. V perfektnom svete by však bol každý príbeh presne tak dlhý, ako potrebuje na to, aby bol kompletný. A práve to je kinematografii prospešná mentalita, ktorú presadzuje Steven S. DeKnight počas strihania filmu Pacific Rim: Uprising.

V nedávnom rozhovore s portálom Collider nám filmár odhaľuje dĺžku samotného pokračovania a dôvod, prečo sú dve hodiny najlepšou možnou voľbou:

Momentálne sa to pohybuje v úzkom rozpätí s dĺžkou okolo dvoch hodín. Vždy totižto natáčam, aby to vyšlo na 120 minút. Ak by som natáčal niečo ako Lawrence of Arabia, samozrejme, že by to bol o niečo dlhší počin. Podľa môjho názoru, ako niekto kto rád pozerá filmy, sú dve hodiny ideálnou dĺžkou. Ak je runtime omnoho kratší, tak začnem byť podozrivý nad príbehom. Ak je niečo dlhší a film to nedokáže zvládnuť, snímka sa stane natiahnutou a vy sa budete cítiť vyčerpaný.

Zdroj: screenrant.com

Čo vravíte na názor DeKnighta ohľadom tejto témy? Súhlasíte s ním, alebo je podľa vás ideálna dĺžka filmu niekde inde, ako na hranici dvoch hodín? O tom, či bude očakávané pokračovanie aj so svojou dĺžkou opäť epické, sa dozvieme už 22. marca 2018, kedy sa Pacific Rim: Uprising dostane do našich kín.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -