Filmy

Aká bude dĺžka filmu Pacific Rim: Uprising? Režisér ju oficiálne potvrdzuje a prezrádza nám, prečo je perfektná!

Steven S. DeKnight, režisér filmu Pacific Rim: Uprising, konečne oficiálne potvrdil, že runtime bude predsa len zhodný so jeho predchodcom. Táto informácia prichádza len chvíľu potom, čo bolo zverejnené, že Justice League bude najkratším filmom DCEU. Práve preto sa o dĺžke filmov momentálne vcelku dosť diskutuje, pričom všetci sa snažia prísť na dokonalý runtime, ktorý uspokojí každého. Mnoho divákov pritom vyžaduje, aby epické filmy disponovali dĺžkou okolo troch hodín. Ako však na túto situáciu reagujú niektorí filmári? A aká bude presná dĺžka filmu Pacific Rim: Uprising?

Dĺžka filmu Pacific Rim: Uprising

Tvrdenie, že čím je film dlhší, tým je epickejší, už bolo dávno vyvrátené. Nedávno to bol napríklad Dunkirk režiséra Christophera Nolana. Väčšina filmov môže z krátkej dĺžky dokonca vyťažiť – tá totižto zaistí, že aj keď snímka nie je extrémne pútavá, diváci sa pri nej nebudú nudiť pridlho. V perfektnom svete by však bol každý príbeh presne tak dlhý, ako potrebuje na to, aby bol kompletný. A práve to je kinematografii prospešná mentalita, ktorú presadzuje Steven S. DeKnight počas strihania filmu Pacific Rim: Uprising.

V nedávnom rozhovore s portálom Collider nám filmár odhaľuje dĺžku samotného pokračovania a dôvod, prečo sú dve hodiny najlepšou možnou voľbou:

Momentálne sa to pohybuje v úzkom rozpätí s dĺžkou okolo dvoch hodín. Vždy totižto natáčam, aby to vyšlo na 120 minút. Ak by som natáčal niečo ako Lawrence of Arabia, samozrejme, že by to bol o niečo dlhší počin. Podľa môjho názoru, ako niekto kto rád pozerá filmy, sú dve hodiny ideálnou dĺžkou. Ak je runtime omnoho kratší, tak začnem byť podozrivý nad príbehom. Ak je niečo dlhší a film to nedokáže zvládnuť, snímka sa stane natiahnutou a vy sa budete cítiť vyčerpaný.

pacific rim: uprising jaegerovia

Zdroj: screenrant.com

Čo vravíte na názor DeKnighta ohľadom tejto témy? Súhlasíte s ním, alebo je podľa vás ideálna dĺžka filmu niekde inde, ako na hranici dvoch hodín? O tom, či bude očakávané pokračovanie aj so svojou dĺžkou opäť epické, sa dozvieme už 22. marca 2018, kedy sa Pacific Rim: Uprising dostane do našich kín.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Pokračovanie filmu Vlak do Pusanu dostáva oficiálny trailer. Vyzerá rovnako dobre ako jeho predchodca?

  Filmy

  Film Morbius nakoniec tento rok neuvidíme. Koľko musí upír počkať?

  Filmy

  Nový animovaný Mortal Kombat prichádza s prvou ukážkou. Zverejňuje aj dátum vydania

  Filmy

  Sony posúva všetky letné filmy na rok 2021. Na aké filmy si musíme počkať?

  Pridaj komentár