Bola práve odhalená dĺžka pripravovaného filmu Star Wars 9?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V jeden čas sa hovorilo o tom, že Rise of Skywalker bude tak dlhým filmom, že sa bude musieť zostrihať do dvoch samostatných počinov. Naraz by sa totižto nemohol premietať celý. Tieto správy sa nakoniec ukázali ako falošné a opäť sme nič nevedeli. Až doteraz. Nové detaily o soundtracku nám totižto odhalili, aká bude pravdepodobná dĺžka filmu Star Wars 9! Čo nám prezradil brat skladateľa Johna Williamsa?

Zdroj: ew.com

Dĺžka filmu Star Wars 9

Len nedávno sa odohrala prednáška o skladaní hudby k filmom. Diskusiu viedol Don Williams, ktorý rozoberal, ako so svojím bratom Johnom pracoval na Jurskom parku. Don je skúsený hráčom na bicie, ktorý bol jedným z ľudí, ktorí nahrávali soundtrack k ikonickému filmu o dinosauroch. Okrem toho, že spomínal na staré časy, však stihol odhaliť novinky ohľadom novej hudby Johna Williamsa k filmu Star Wars 9.

Don prezradil, že jeho brať „má zložiť 135 minút hudby, takže to trochu odhaľuje, ako dlhý je ten film.“ Dve hodiny a pätnásť minút je celkom realistická dĺžka, keďže rovnaký runtime mala 7. epizóda Star Wars s názvom Sila sa prebúdza.

Don a John Williams
Don a John Williams; Zdroj: jwfan.com

Možno vám tiež ako ostatným napadne, že film bude dlhší, lebo predsa hudba nebude hrať bez prestávky. Toto k tomu však povedal Don:

Je to hudba od začiatku až do konca. Robili sme na tom štyri dni a ledva sme len začali. Myslím, že aktuálne máme za sebou hotových nejakých 34 minút.“

Prezrádza nám to, že minimálna dĺžka filmu Star Wars 9 bude 135 minút, pričom dlhší pravdepodobne tiež nebude. Napríklad Epizóda VIII mala dĺžku až 153 minút, pričom mnohým fanúšikom to prišlo už prehnané. Rise of Skywalker sa tak pokúsi trafiť ideálnu minutáž.

Dĺžka filmu Star Wars 9
Zdroj: starwars.com

Samozrejme, je možné, že Don sa mýli. Myslíme si však, že ak by nemal informáciu priamo podloženú svojím bratom Johnom, verejne by o tom nerozprával. Môžeme teda predpokladať, že keď Disney / Lucasfilm zverejnia dĺžku oficiálne, menej ako 135 minút to nebude.

Tešíte sa na nadchádzajúci film Star Wars 9? Čo vravíte na jeho dĺžku? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: movieweb.com, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -