LEGO set z filmu Doctor Strange 2 nás pripravuje na súboj s očakávaným vesmírnym záporákom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nový LEGO set z filmu Doctor Strange 2

Okolo hlavného záporáka filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness sa točilo mnoho teórií. Dlho to mal byť Nightmare, no od tohto nápadu sa vraj upustilo. Chvíľu sa vravelo aj o tom, že reálnym záporákom bude Scarlet Witch (Eliazbeth Olsen), ktorá sa má vo filme objaviť. Vyzerá to ale tak, že nový LEGO set nám konečne potvrdil, kto bude záporákom vo filme Doctor Strange 2.

Nie tak dávno sa objavili zvesti o tom, že záporákom bude Shuma-Gorath. Ten má podľa všetkého chcieť chytiť Americu Chavez (Xochitl Gomez), ktorá má schopnosť cestovať medzi rôznymi dimenziami. Ak by ju mal vo svojej moci, mohol by cestovať vesmírmi aj on. A na novom LEGO sete je spolu s Americou práve vesmírna príšera, ktorá vyzerá presne ako Shuma-Gorath.

V LEGO sete vidíme tiež Doctora Strangea (Benedict Cumberbatch) a Wonga (Benedict Wong), ktorý po boku Americy bojuje s jednookým tvorom. Otázku vyvoláva ale názov tohto setu, ktorý sa dá preložiť voľne ako Gargantosovo zúčtovanie. Gargantos je však úplne iná príšera, ktorá nemá spojitosť s multivesmírom, ale ide o morskú príšeru spojenú s anti-hrdinom Namorom.

Shuma-Gorath alebo Gargantos?

Teraz je teda otázkou, čo to má znamenať. Aj keď LEGO príšera má podobnosť s Gargantosom, vyzerá úplne ako Shuma-Gorath. Taktiež by nedávalo zmysel to, ako by sa Strange dostal do sporu s morskou príšerou. Pravdepodobne teda LEGO premenovalo produkt, aby sa vyhlo potenciálnym spoilerom, aj keď samotný set je celý veľký spoiler.

Shuma-Gorath a Gargantos
Naľavo Gargantos, napravo Shuma-Gorath; Zdroj: news24viral.com, marvunapp.com

Je teda už takmer stopercentné, že hlavným záporákom bude Shuma-Gorath. Jeho podobizeň bola aj pred pár mesiacmi na puzzle z filmu Doctor Strange 2, na ktorom bojoval proti Strangeovi. Bral by som to teda za pomerne istú vec, aj keď oficiálne to bude až po vydaní filmu. Ten vyjde ale trocha  neskôr ako pôvodne mal, a to aj preto, že momentálne dokrúcajú a prerábajú niektoré scény.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Film nám teda naplno predstaví multivesmír, do ktorého zabrdol už seriál Loki a ktorý sa trochu preskúma aj v pripravovanom filme Spider-Man: Bez domova. Film režíruje skvelý režisér Sam Raimi (Spider-Man trilógia). Okrem spomínaných hrdinov sa do pokračovania vráti aj doktorka Christine Palmer (Rachel McAdams) a Karl Mordo (Chiwetel Ejiofor), ktorý bude slúžiť ako menší záporák.

doctor strange multiverzum
Zdroj: twitter.com, screenrant.com

Okolo tohto filmu sa točí minimálne toľko fám, ako okolo Spider-Man: Bez domova. Často sa hlavne hovorí o tom, že pri cestovaní multivesmírom Strange narazí na X-Menov zo známej filmovej série, a že sa on alebo Scarlet Witch postaví v boji napríklad Charlesovi Xavierovi (James McAvoy/Patrick Stewart) alebo Jean Grey (Famke Janssen/Sophie Turner). Štúdio ale nič nepotvrdilo a tak si musíme počkať na premiéru filmu, ktorá bude 5. mája 2022.

Čo si myslíte, bude naozaj Shuma-Gorath tým hlavným záporákom filmu? Alebo to bude niekto iný? Dajte nám vedieť svoje názory dole do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -