Druhá séria seriálu Riverdale je za nami! Aké tajomstvá nám odhalila veľkolepá finálna epizóda?

Nenechajte si ujsť

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Článok obsahuje SPOILERY z poslednej epizódy druhej série seriálu Riverdale. Pokiaľ ste ju ešte nevideli, prečítajte si článok až po zhliadnutí.

Druhá séria seriálu Riverdale – finálna epizóda

Predchádzajúca epizóda nás nechala na poriadnych vážkach. Otázky ako: Kto je druhý Black Hood? Umrel Jughead? Konala sa veľká bitka medzi Serpentmi a Ghúlmi? Bol Hal skutočne Black Hood? nám vŕtali v hlavách celý týždeň. No a dnes sme sa konečne dočkali odpovedí. Ktoré tajomstvá boli odhalené vo finále druhej série Riverdale? Teraz sa spolu pozrieme na všetky podstatné udalosti a zvraty z posledného dielu!

Hneď na začiatku sa divákom pravdepodobne zastavilo srdce, keď sa objavila scéna z cintorína, kde Archie, Veronica a Betty stoja pri Jugheadovom hrobe. Tí, ktorí poznajú Hollywoodske seriálove triky, však mohli vytušiť, že sa jedná iba o predstavu, respektíve sen. No aj tak z pohľadu na Betty, ktorá zvierala slávnu šedú čiapku v rukách a po lícach jej stekali slzy, nabiehali zimomriavky. Našťastie tvorcovia neboli takí krutí a ukázalo sa, že Jug je viac menej v poriadku v nemocničnej izbe.

Jugheadov hrob
zdroj: elitedaily.com

Ghúlovia vs. Serpenti

Od otca sa chvíľu po prebudení dozvedá, že bitka prebehla napriek jeho obeti. FP mu taktiež povedal, že veľa členov ich gangu prešlo ku Ghúlom a iní odišli z Riverdale. Neskôr sa však dozvedáme, že mu klamal a Serpenti sa schovávajú v bare White Wyrm. Druhým šokom, ktorý hneď nasledoval, bola informácia, že Fangs nie je mŕtvy. Všetko bolo súčasťou Hiramovho plánu, ktorým chcel vyburcovať Serpentov, aby šli do bitky s Ghúlmi.

O trochu neskôr sa dozvedáme od znova opitého FP-ho, prečo klamal. Zároveň oznámil Jugheadovi, že odchádzajú do Toleda za jeho mamou a sestrou. A aby toho nebolo dosť, Hiram vyhodil FP-ho z Pop’s.

Druhý Black Hood

Ako sme už vedeli, Hal nebol jediný, kto si navliekol čiernu kuklu a chcel zabiť Freda Andrewsa na radnici a aj u neho doma. Od šerifa Minettu zistíme, že druhým Black Hoodom bol Tall Boy, jeden zo Serpentov, ktorý však spolupracoval s Penny Peabody. Minetta ale neposkytol žiadne doplňujúce informácie, jediným dôkazom bola čierna kukla. Napriek tomu, že tvrdil, že Tall Boya zabili, nevideli sme telo. A keďže Minetta spolupracuje s Hiramom, domnievam sa, že Tall Boy stále žije.

Tall Boy
zdroj: riverdale.wikia.com

Bar White Wyrm

Veľa sa toho deje aj okolo Serpentmi obľúbeného baru White Wyrm. Cheryl sa po tom, ako uvidí mamu, Claudiusa a Hirama na tajnom stretnutí dozvedá, že Hiram a policajti mieria do baru zbaviť sa posledných Serpentov. Cheryl hneď zalarmovala Jugheada, Archieho a Toni a spoločne sa im podarilo presunúť veľkú skupinu členov gangu do bezpečia. Na druhý deň ich všetkých vidíme v dome Freda Adrewsa, ako raňajkujú ním pripravené jedlo. FP pochváli Jugheada a povie, že sťahovanie do Toleda musí počkať.

Dôvod vyčistenia baru bol ten, že sa ho Hiram rozhodol odkúpiť. V tejto časti epizódy sa konečne Hermione aspoň trošku spamätá a oznámi túto informáciu Veronice, dokonca jej sama podsunie nápad, aby bar kúpila prvá za peniaze, ktoré získala od St. Claireovcov. Veronica si teda najme bývalú starostku McCoy a vďaka nej peniaze od otca získa a odkúpi bar. Neskôr sa v bare stretne s Hiramom a dohodnú sa na výmene Pop’s za White Wyrm. Hiram sa však len tak nevzdá a oznámi svojej dcére, že Pop’s bude to posledné, čo od neho v živote získa. Taktiež musela Veronica súhlasiť, že svoj podiel v rodinnej firme prepíše na Hirama.

Aj tieto udalosti prinútili FP-ho k závažnému rozhodnutiu. Na stretnutí Serpentov pri rieke sa vzdal pozície lídra gangu a predal ju Jugheadovi, ktorý sľúbil, že ešte nie je koniec Serpentov, nie pod jeho dohľadom. V tejto scéne sa objaví aj červená kožená bunda s logom Serpentov, ktorú dostane Cheryl. Stala sa oficiálnou členkou gangu.

Cheryl ako Serpent
zdroj: elitedaily.com

Pohyby rodiny Lodge

Napriek tomu, že sa Fred postaral o Serpentov, keď to najviac potrebovali, Hermione vyhrala voľby a stala sa novou starostkou Riverdale. Tento jej postup však Hiram hneď začal používať ako dôvod, prečo jej bude hovoriť menej o jeho biznise. Môžme však dúfať, že Veronica konečne mamu presvedčí o tom, kto jej manžel v skutočnosti je a Hermione sa mu postaví.

Hiramov nový biznis sa neskladá z ničoho iného, ako pašovania drog. V jednej z posledných scén sa dozvedáme jeho plány pri stretnutí v bare White Wyrm. Zloženie stretnutia je veľmi zaujímavé, nachádza sa tam samozrejme Hiram, potom Penelope Blossom, Penny Peabody, Claudius Blossom, šerif Minetta a líder GhúlovMalachai. Hiram im vysvetľuje, ako ich obchod bude fungovať. Drogy nebudú pochádzať od nikoho iného, než Claudiusa, brata už mŕtveho Cliffa Blossoma, ktorý mal na starosti drogový priemysel v prvej sérii. Ako poznamenala Penny: “Like brother, like brother.”“Jeden brat ako druhý.”

Dealermi a zároveň vojakmi majú byť Ghúlovia pod vedením Malachaia a Penny. Hiram nezadal presné pokyny Penelope ani šerifovi, no domnievam sa, že Penelope bude finančne prispievať a dohliadať nad výrobou drog a šerifovou úlohou bude mariť policajné vyšetrovanie v tejto oblasti. Zaujímavé taktiež bolo, že Penelope si za to vyžiadala od Hirama svoj vlastný verejný dom (nevestinec, bordel).

Hiram vo White Wyrm
zdroj: comicbookclublive.com

Odstrihnutie Archieho

Po vyhlásení výhry volieb ide Archie do rezidencie rodiny Lodge, kde sa vyhráža Hiramovi, že odhalí všetku jeho špinavú prácu. Spomenie všetky vraždy vrátane smrti Cassidyho. Následne je Archie zvolený za predsedu študentskej rady, no na vyhlasovaní si poňho príde polícia a je obvinený za Cassidyho vraždu. Pokiaľ si nepamätáte, Cassidy sa objavil v 14. epizóde, keď boli Betty, Veronica, Jughead a Archie spolu na chate. Cassidyho stretla Veronica a Betty v obchode.

Následne sa rozhodol, že ich navštívi aj s ďalšími kamarátmi v chate, kde ich chceli okradnúť. Veronica ale privolala pomoc aktiváciou alarmu. Chlapci sa zľakli a začali utekať, Cassidy ešte na odchode vzal Veronicin náhrdelník. Archie sa rozbehol za ním a v lese stretol osobného bodyguarda rodiny LodgeAndrého. André zabil Cassidyho. Teraz ale, keď je André mŕtvy, bude veľmi ťažké preukázať Archieho nevinu.

nové fotky zo seriálu riverdale
Zdroj: comingsoon.net

Čo máme ďalej čakať?

Keď si spomeniem na prvé diely prvej série, nebol tento seriál nevinná komédia pre teenagerov, no oproti tomu, čo sa dialo v posledných dieloch druhej série, bola vražda Jasona iba maličkosťou. Čo teda bude ďalej? Už v predošlom článku sme vám prezradili, že Riverdale bude mať aj tretiu sériu. Samozrejme tvorcovia nesklamali a nechali nás s ďalšou kopou otázok, ktoré nám ale budú teraz vŕtať v hlave oveľa dlhšie. Dostane sa Archie von? Aké drogy sa znova rozšíria? Dostanú Serpenti naspäť svoje teritórium? Čo chystá Hiram pre svoju dcéru? Mňa osobne aj zaujíma, či konečne uvidíme Jugheadovu mamu a Jellybean.

Už teraz vieme, že Veronica má v pláne nejaké zmeny v Pop’s. Taktiež vieme, že Hiram pracuje na “Novom Southside.” Chce na tom území postaviť väzenie a znova začať distribuovať drogy. Nič ešte nie je jasné a teraz bude pár mesiacov znova priestor na fantázie fanúšikov.

seriál riverdale
Zdroj: sreamdreams.com

Čo si myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov vaše postrehy či obľúbené scény z poslednej epizódy, prípadne vaše teórie, čo nás čaká v tretej sérii.

Mohlo by sa ti páčiť

1 komentár

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Dokument, ktorý vo vás prebudí lásku k hokeju | HoKEjový sen RECENZIA

HoKEjový sen RECENZIA HoKEjový sen RECENZIA - Slovenská kinematografia disponovala stále veľmi kvalitnými dokumentárnymi filmami. V dnešnej dobe je ich kvalita a spracovanie tém na...

Vydanie filmovej adaptácie hry Monster Hunter s Millou Jovovich bolo odložené

Film Monster Hunter uvidíme neskôr Film Monster Hunter, adaptácia japonskej videohernej RPG série od Capcom, bol odložený. Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na september 2020,...

Film Bird Box 2 je skutočnosťou. Tvorca potvrdil vývoj pokračovania hororu od Netflixu

Vyzerá to tak, že Netflix vyvíja film Bird Box 2. Prvá časť tohto apokalyptického hororu/sci-fi bola neuveriteľne úspešná, len za prvý týždeň si ju...

Bude sa film Rýchlo a zbesilo 9 odohrávať vo vesmíre? Herec zo série to neúmyselne potvrdil

Existuje len jedno miesto, kam sa môže (dnes už akčná) séria Rýchlo a zbesilo posunúť. Od roku 2001 sme sa naprieč ôsmymi filmami a...

Far Cry 6 prichádza s prvou ukážkou, herec zo seriálu Breaking Bad bude hlavným záporákom

K početným únikom informácií z vývojárskeho štúdia Ubisoft za posledných pár dní sa radšej vyjadrovať nebudeme. A to sme ani netušili, že leak krátkeho...