Takmer ich to zabilo! Títo herci sa na svoje úlohy pripravovali extrémne tvrdo

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Extrémna príprava hercov

Slávni herci urobia prakticky čokoľvek, aby boli ich postavy čo najviac autentické. Častokrát pritom zájdu poriadne ďaleko, pričom diváci ani nevedia, čo všetko museli spraviť, aby boli ich výkony také presvedčivé. Toto je extrémna príprava hercov, ktorá ich dostala k vytúženým oceneniam či ováciám divákov.

1. Adrien Brody vo filme Pianista (2002)

extrémna príprava hercov
Zdroj: imdb.com

Adrien Brody získal Oscara za svoj výkon v oceňovanom filme Pianista režiséra Romana Polanskeho. Aby sa dostatočne vžil do postavy Wladyslawa Szpilmana, predal svoje auto, svoj byt a presťahoval sa do Poľska len s dvoma taškami svojich vecí. Taktiež držal brutálnu diétu, vďaka ktorej schudol 30 kíl len za 6 týždňov. Sám priznáva, že si prešiel peklom, avšak stálo to za to. Ako som už spomínal, za svoj výkon získal Oscara a takisto celosvetovú slávu.

2. Shia LaBeouf vo filme Železné srdce (2014)

extrémna príprava hercov
Zdroj: pagesix.com

Hneď deň na to, čo Shia Labeouf získal rolu vo vojnovom filme Železné srdce, pripojil sa k americkej armáde. Na základni strávil celý mesiac, nechal sa pokrstiť a dokonca si vytrhol zub. Takisto sa celé 4 mesiace počas nakrúcania filmu vôbec nesprchoval, čo bolo nepríjemné hlavne pre jeho hereckých kolegov. LaBeouf to však všetko robil preto, aby sa čo najviac vžil do úlohy tankistu. Od skutočných vojnových veteránov sa totiž dozvedel, že niektorí z nich mali na sebe aj celý rok tie isté ponožky!

3. Anne Hathaway vo filme Bedári (2012)

extrémna príprava hercov
Zdroj: imdb.com

Herečka Anne Hathaway chcela po komédiách ako sú Diabol nosí Pradu či Denník princeznej dokázať, že je skutočnou charakternou herečkou. Aby bol jej výkon vo filme Bedári čo najviac autentický, držala neskutočne prísnu diétu. Jedla len dva plátky sušeného ovocia denne, vďaka čomu schudla až 25 kíl! Keď sa na to herečka spätne pozrela, priznala, že to bol naozaj extrém. Ale celé toto martýrium sa napokon vyplatilo. Anne získala Oscara a aj vďaka tomu si zahrala vo filmoch ako sú Interstellar či Návrat Temného Rytiera.

4. Rooney Mara vo filme Muži, ktorí nenávidia ženy (2011)

extrémna príprava hercov
Zdroj: hollywoodreporter.com

Rooney Mara vzala veľmi vážne svoju rolu Lisbeth vo filme režiséra Davida Finchera. Nechala si prepichnúť tvár a bradavky, celkovo si dala urobiť až 12 piercingov. Ďalej si odfarbila obočie, oholila hlavu, učila sa bojové umenie či jazdu na motorke. Okrem toho všetkého sa na istý čas presťahovala do Štokholmu a po nociach chodila sama po meste. Urobila to preto, aby cítila smútok či depresiu jej postavy.

5. Jamie Foxx vo filme Ray (2004)

Jamie Foxx
Zdroj: imdb.com

Jamie Foxx ešte pred nakrúcaním životopisnej drámy Ray schudol 30 kíl, to však nebolo nič oproti tomu, čím si prešiel počas nakrúcania. Aby sa čo najviac vžil do úlohy legendárneho speváka a klaviristu Ray Charlesa, nosil protetické šošovky. Keď si ich dal do očí, bol úplne slepý, rovnako ako postava, ktorú hral. Prvé týždne počas nakrúcania zažíval Foxx záchvaty paniky, nedokázal si na slepotu zvyknúť. Takisto mu veľmi nepomáhal štáb, ktorého členovia často zabúdali na to, že je Foxx prakticky slepý a koľkokrát ho nechali samého na pľaci. Taktiež Foxx sám hral na klavíri pri každom jeho vystúpení vo filme. Všetka tá snaha sa však vyplatila, pretože hercovi táto rola vyniesla Oscara.

6. Charlize Theron vo filme Monštrum (2003)

Charlize Theron
Zdroj: screencrush.com

Na rozdiel od každej hereckej hviezdy v tomto článku, herečka Charlize Theron musela pribrať a nie schudnúť. Možno by ste povedali, že na tom nič nie je, ale skúste sledovať samých seba ako priberáte a viete, že to ešte stále nestačí. Hviezda z filmov Lúpež po taliansky či Mad Max: Zbesilá cesta pribrala takmer 30 kíl. Takisto na tvári nosila make-up, vďaka ktorému by ste ju vo filme len ťažko spoznali.

7. Hilary Swank vo filme Chlapci neplačú (1999)

Hilary Swank
Zdroj: intheirownleague.com

Ešte pred tým, ako si Hilary zahrala v kultovom filme Million Dolar Baby, stvárnila chlapčenskú rolu Brandona Teena v dráme Chlapci neplačú. Zahrať si postavu opačného pohlavia nikdy nie je jednoduché. Preto sa Hilary poctivo pripravovala a to tak, že týždne pred nakrúcaním chodila na verejnosť oblečená ako muž. Dokonca mala obviazané aj prsia, aby boli ploché. A keď ju niekto stretol, predstavila sa ako Hilaryin brat James.

8. Matt Damon vo filme Odvaha pod paľbou (1996)

Matt Damon
Zdroj: letterboxd.com

Ešte pred nakrúcaním vojnového filmu Odvaha pod paľbou schudol herec Matt Damon vďaka prísnej diéte 20 kíl. Slávny herec držal neskutočne prísnu diétu a doplatil na to. Po nakrúcaní strávil niekoľko mesiacov pod drobnohľadom lekárov. Prísnou diétou si totiž vážne narušil svoju životosprávu.

Toto bola extrémna príprava hercov, ktorou si prešli, aby získali slávu či ocenenia. Ktorý herec sa podľa vás snažil najviac?

Zdroj: elle.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -