So sériou MCU nadobro skončili! Týchto hercov už vo filmoch od Marvelu neuvidíme

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Väčšina hercov v Hollywoode či mimo neho sníva o spolupráci s komiksovým gigantom menom Marvel. Pri podpise zmluvy ich totiž čaká veľká kariéra spojená s najúspešnejšou franšízou všetkých čias. Nakrúcanie samotných filmov je už však niečo iné. Dlhé hodiny strávené v maskérni, neustále pretáčanie scén, propagačné turné po celom svete a úprava scenára. To sú možné dôvody, prečo títo herci vo filmoch od Marvelu nechcú mať so slávnym gigantom už nič spoločné.

1. Terrence Howard nebol spokojný s platom

herci vo filmoch od Marvelu
Zdroj: thethings.com

Terence Howard stvárnil postavu Jamesa Rhoadesa a.k.a. War Machine v prvom filme zo série Iron Man. Za tento prvý diel dostal plat v rozmedzí 3,5 až 5 miliónov dolárov, čo bolo niekoľkonásobne viac, ako dostal Robert Downey Jr. Po veľkom úspechu prvej časti však čakal aj veľké zvýšenie platu, čo sa však nestalo.

On sám pritom tvrdí, že presvedčil šéfov od Marvelu, aby vzali vtedy problémového Downeyho na milosť a zverili mu rolu Iron Mana: „Volal som Robbymu 17x denne, hovoril som mu, že potrebujem od neho pomoc, ktorú som mu poskytol vtedy ja. A hádajte kto nakoniec dostal tie milióny, ktoré mali patriť mne.“ Herec si myslel, že za druhý diel získa plat 8 miliónov dolárov, napokon ho však nahradil Don Cheadle.

2. Hugo Weaving mal zmluvné problémy s Marvelom

herci vo filmoch od Marvelu
Zdroj: thethings.com

Hugo Weaving stvárnil postavu záporáka Red Skulla v prvej časti série Captain America a podal veľmi slušný výkon. On sám však už po tomto filme nenadviazal spoluprácu so slávnym gigantom a vysvetlil aj, aký mal na to dôvod:

Postava Red Skulla ma bavila, preto som chcel podpísať zmluvu na ďalšie dva filmy. Vedel som, že by sa Red Skull mal objaviť v Avengers: Infinity War ale peniaze, ktoré mi za to ponúkli, boli omnoho menšie ako za prvý diel. Tvrdili totiž, že ide len o nahrávanie hlasu, takže za to nemôžem chcieť viac. Vôbec sa mi do toho nechcelo, ale postava, ktorú som stvárnil, sa mi páčila.

3. Anthony Hopkins zistil, že hranie v týchto filmoch je „bezpredmetné“

herci vo filmoch od Marvelu
Zdroj: thethings.com

Sir Anthony Hopkins mal pri nakrúcaní pocit, ktorý zažil aj Ian McKellen pri nakrúcaní série Hobit: „Navliekli na mňa brnenie, capli na mňa fúzy a povedali mi, aby som si sadol na trón pred zelené plátno. Pri takomto filme nepotrebujete žiadne herectvo, len niekoho slávneho, kto tam bude sedieť.“

4. Idrisovi Elbovi sa nepáčilo dodatočné pretáčanie už nahraných scén

herci vo filmoch od Marvelu
Zdroj: thethings.com

Počas nakrúcania filmu o Nelsonovi Mandelovi musel Idris Elba doraziť do štúdií Marvelu, aby opäť natočil scény vo filme Thor: Temný svet, ktoré už mal dávno za sebou.

Samozrejme, že sa mu to vôbec nepáčilo: „Nalepili mi na hlavu parochňu, nasadili mu tú debilnú prilbu a ja som si hovoril páni, pred pár hodinami som bol ešte Nelson Mandela. A teraz som toto.“ Napriek hercovej nespokojnosti sa ešte objavil v treťom pokračovaní série Thor a vo filme Avengers: Infinity War.

5. Mickeymu Rourkeovi sa nepáčilo vyobrazenie jeho postavy

Iron Man 2
Zdroj: thethings.com

Mickey Rourke si zahral záporáka v druhej časti série Iron Man, ktorú opäť režíroval Jon Favreau. So samotným výsledkom však spokojný nebol: „Chcel som ukázať viac. Chcel som, aby moja postava bola viacrozmerná. Aby to nebol len šialený, psychotický Rus. Lenže presne to oni chceli. Aby som bol len šialený, psychotický Rus.

6. Sally Field mala pocit, že teta May trávi väčšinu času len skladaním bielizne

The Amazing Spider-Man
Zdroj: thethings.com

Sally Field prijala rolu vo filme The Amazing Spider-Man len preto, že producentkou filmu bola jej dobrá priateľka Laura Ziskin. V skutočnosti si však o tejto postave myslela svoje. Podľa jej slov je tam totiž len na to, aby z času na čas podporila Spider-Mana. Pričom počas celého filmu len skladá bielizeň a tvári sa mierumilovne.

7. Dave Bautista chce niečo viac

Strážcovia Galaxie
Zdroj: thethings.com

Herci vo filmoch od Marvelu majú rôzne dôvody na to, aby ukončili spoluprácu s komiksovým gigantom. Dave Bautista a.k.a. Drax zo série Strážcovia Galaxie chce točiť úplne iný druh filmov: „Neviem, či chcem, aby bol Drax mojím dedičstvom. Nechcem, aby si ma ľudia spájali len s postavou v takejto jednoduchej a svojim spôsobom hlúpej sérii. Chcem robiť dramatickejšie veci. Navyše každodenný proces líčenia ma ubíjal.“

8. Natalie Portman nebola spokojná s výmenou režiséra

Thor
Zdroj: thethings.com

Natalie Portman sa netají tým, že mala problém s postom režiséra vo filme Thor: Temný svet. Chcela totiž, aby štúdio najalo Patty Jenkins (Wonder Woman). Šéfovia od Marvelu však dali prednosť chlapovi, čo herečku poriadne zarmútilo. Preto sme jej postavu v sérii MCU dlhší čas nevideli. Napokon sa však po dohode s režisérom Taikom Waititim vrátila ako Jane Fosterová vo filme Thor: Láska a hrom.

Toto sú herci vo filmoch od Marvelu, ktorí nemajú práve najlepšie vzťahy s týmto štúdiom. Čo si myslíte o ich dôvodoch na ukončenie spolupráce?

Zdroj: thethings.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -